Kezdőoldal » Otthon » Kert » Átültethetem az epreket?...

Átültethetem az epreket? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék átültetni néhány eperpalántát, mert olyan helyeken vannak, ahol nagyon száraz, rossz a föld, és a kerítés tövében vannak, elég rossz helyen. Átültethetem-e őket a többi eperhez? Ha igen, mire figyeljek oda? És fognak még hozni idén termést? Van rajtuk virág.

2012. máj. 6. 02:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmilyen növényt nem ültetünk át amikor virágzik. Nem hoz termést, és lehet hogy nem fogja meg. Vagy ősszel, vagy kora tavasszal ültesd át.
2012. máj. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz várni augusztusig,akkor átültetheted. Ha locsold,megfogja,de csak jövőre fog teremni.

Én is ültettem át már kényszerből ilyenkor.

2012. máj. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kerria ***** válasza:

Alap: virágzó növényt nem szabad bolygatni. Egyszerű oka van, ilyenkor azzal van elfoglalva a növény, hogy a virágzatból termést neveljen, így egy esetleges átültetésnél nem tud a gyökerekkel foglalkozni.


Azonban, ha nem tudsz mást tenni, akkor át kell ültetni nincs mese. Viszont így nagy valószínűséggel idén ezek a tövek nem fognak termést hozni.


Ha meg tudod várni, hogy teremjen, akkor várd meg és csak utána ültesd el onnan. A virágzat helyén lesz a termése, nagyjából elmondható a szamóca esetében ahány virág annyi termés.


Remélem segítettem

2012. máj. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!