Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ne ültessük túl nagy cserépbe...

Ne ültessük túl nagy cserépbe a növényt, mert a gyökere fejlődik, a növény nem. Miért?

Figyelt kérdés

Finoman szólva nem vagyok botanikus. Át kellett ültetni néhány növényemet, mert láthatóan kornyadoztak. Ennek okán kicsit utánaolvastam, hogy hogyan is kell, nehogy elrontsak valamit.

Több helyen is olvastam, hogy túl nagy cserépbe ne költöztessük őket, mert akkor csak a gyökér fejlődik.


Elfogadom, csak érteni nem értem. Amikor a kertben vannak a növények, akkor hogy tudnak fejlődni, hiszen akár Kínáig növeszthetnék a gyökerüket...?

Mi a különbség a "kinti" és a cserepes növények között?


2012. máj. 9. 10:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok botanikus, se kertész, csak gondolkodtam már ezen, és a következőket gyanítom:


Először is, a kertben természetesebben fejlődnek a növények. továbbá a szobanövények kissé mások, mint a kintiek.


Kint a kertben valójában nem tudhatjuk pontosan, hogy milyen nagy a gyökér, milyen mélyre ment le, hacsak ki nem ássuk, vagy legalábbis a környékén nem áskálódunk.


Kint gyakorltailag nőhet szabadon a növény gyökere, amekkorára akar, ahogy elfér.

Szerintem a szobanövények kicsit kínozva vannak a cserép nagysága által, vagyis pontosabban mondva korlátozva.

A növény tudja mekkora gyökér kell neki és nem növekedik Kínáig. A cserépben sokszor kicsi a hely neki, szeretik szerintem a minél több földet, de ugye nem lehet mindet dézsába tenni...

És azáltal, hogy épp csak minimális földbe tesszük, ha ott nem tud továbbfejlődni a gyökér, de öntözzük, akkor a felvett vizet és tápanyagot felfele a látható növényrészbe küldi csak, tehát szebbre, nagyobbra nő az.

Talán olyan ez, mint amikor azt mondják, hogy a szépségért szenvedni kell?

2012. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!