Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor nyílik a pünkösdi rózsa...

Mikor nyílik a pünkösdi rózsa félárnyékos helyen? Miért nem látok még csak virágbimbót sem rajta ilyenkor?

Figyelt kérdés

Tegnap az utcán egy tűző napos helyen láttam teljesen kinyílva hajladozni más pünkösdi rózsáját.

Az enyémen viszont még csak egy bimbó sem jelent meg eddig. Van még rá remény? Tavaly gyönyörűen virágzott, nem tudom már milyen időpontban. És megelőző évtizedekben is virágzott, talán 1-2 alkalommal nem.


Napos helyen egy szilvafa árnyéka takarja részben. Nem bolygattam a növényt, csak annyi változás történt, hogy ősszel felástam a talajt a közelében, de persze a p.rózsa gyökereit nem érintettem.

Hagymát és fokhagymát ültettem a közelébe, de azok is vagy 20 centire vannak tőle.


Várható még, hogy virágzik idén?

Virágnyílás előtt mennyi idővel jelenik meg a bimbó?

(2009-ben május 18-án, 2010-ben május 25-én volt már kinyílt virág a fotók alapján, de azt még nem figyeltem, hogy mikor kezd bimbózni.)



2012. máj. 9. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
A pünkösdi rózsa CSAK napon virágzik. Nálunk már virágzik egy hete.
2012. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyukámnál is félárnyékos helyen van, de már tele van nagy bimbókkal. Nem lehet, hogy a késői fagyok betettek neki? Mivel nálunk ez miatt az orgona, és a tulipánfa egy virágot sem hozott idén.
2012. máj. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Akkor NAPOS helyen van nálunk is, na. Csak nem non-stop tűző napon... Annyi, hogy kb 30%-ban a szilvafa levelei árnyékolják, de ez mozog is, és megy is arrébb, tehát napon van, csak nem 100%-ban folyton. Délután igen. Ez nem lehet baj, mert különben az előző 30 évben sem virágzott volna...


Második! A fagy... Erre gondoltam én is, de fogalmam sincs. Valaki tudja esetleg, hogy árthatott-e az idei hideg neki??????????????????????????????

Az orgona nálunk is siralmas, azon látszik, hogy lefagyott, nem is tudom mi lesz vele ezután.


Aki ért a pünkösdi rózsákhoz, az írjon még!

2012. máj. 9. 13:35
 4/4 anonim válasza:
Nekem a kertbe a szép lombos fák tövében van, a nap nem süti őket semmilyen irányból és már tele van gyönyörű bimbókkal.
2012. máj. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!