Kezdőoldal » Otthon » Kert » A begóniának mitől lesznek...

A begóniának mitől lesznek dús, sokszirmú a virágai?

Figyelt kérdés
Nagyon szép begóniákat vettem. Gyönyörű virágokkal, olyan dús szirmokkal mintha szegfű lenne, csak attól szebb. Kérdeztem mit szeret. Mondták, legyen mindig nedves, ne érje tűző nap, kapjon tápot. Hozza a virágokat, de satnyák, egyszirmosak és pergeti le azt is, ami még nem rég nyílt ki. Ki tudja a titkot, mi a trükk?

2012. máj. 10. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
A begóniáid virágai nem véletlenül szegfűszerűek, az egész fajtacsoportot így nevezik. A nagy, telt virágok hím, a kicsi, négyszirmú szimplák pedig nőivarúak, és általában egyenlő arányban kellene hozniuk. utóbbiak rövidebb életűek az előbbieknél, ami sajnálatos, hiszen pont ezek miatt tartják őket. Gumós fajták, tehát ősszel a nyugalmi időszakuk szárazon történik. Igénytelenek, tartsd őket félárnyékban, folyton nedves talajon, jó minőségű talajkeverékben, tápozd a töveket rendszeresen, és nem lesz gond, magukhoz térnek.
2012. jún. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én nedvesen tartottam őket, el is rohadtak sorban mind a három, hát nem volt szerencsém. Talán majd legközelebb szerencsésebb leszek vele, de köszönöm a felvilágosítást:)
2012. jún. 5. 10:12

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!