Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell úgy metszeni a...

Hogyan kell úgy metszeni a csilipaprikát, hogy ne megnyúljon, hanem bokros legyen?

Figyelt kérdés

2012. máj. 12. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem shzokás metszeni, hanem napos helyen kell tartani.
2012. máj. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pontosan,ahogyan az első írta..nem szoktákmetszeni.

Hagyd hogy a növény magától növekedjen és alakuljon ki..:)

Nyáron mehet ki a szabadföldbe!

2012. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de nem azzal van gondom, hogy nem nőnének meg. Olyanra szeretném mint amilyeneket virágüzletekben, meg auchan..stb lehet venni. Nem nagyok, hanem kisebb bokros jellegű és emiatt a terméseik is apróbbak. Ezt ha jól tudom metszéssel lehet megoldani, csak nem tudom miként pontosan.
2012. máj. 12. 23:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Tévedsz, azokat NEM metszik, hanem növekedésgátló vegyszerrel kezelik, mint nagyon sok más disznövényt is.
2012. máj. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok..

De miért jó neked,hogy apróbbak a termései?

Nekünk tavaly is voltak aprócska,de nagyobbacska terméseink is...aprócska,meg plusz ami nem ért be,mehet húslevesbe, ami beért pirosra,és szebb,azt felfűztem,megszárítottuk,ledaráltuk mákdarálón...

2012. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 gabor9 válasza:
ez nem úgy van, hogy metszésen múlik. Chili paprikát egyébként sem kell metszeni. Többszáz fajta chilipaprika van, és mindegyik eltérő nüansznyit. Amit te szeretnél termeszteni az egy másik fajta chilipaprika, de a nevét nem tudom. Azt tanácsolom, hogy vegyél az általad keresett fajtából 1 növényt, a termés magjait szedd ki, és jövőre garantáltan olyan chilipaprikát kapsz. Sok sikert!:)
2012. máj. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat!

Inkább nem bántom akkor a paprikákat.

Azért akartam, hogy ne legyenek olyan nagyok a növények mert nincs túlságosan sok helyem sajnos elhelyezni őket.

Már kipróbáltam azt a módszert is (kis paprikából ültettem magokat), de nekem azok is megnőttek, azért gondoltam hátha metszik őket (mint a bonsai fákat pl.) és attól lesznek olyan aprók.

2012. máj. 15. 05:47
 8/10 anonim ***** válasza:

2.illetve 5. vagyok:)

Kiskerted nincs véletlenül?Mert szabadföldbe nyugodtan kint lehet nyáron.Nekünk kint volt.Ősszel bevittük őket a szobába,cserépbe.Még ekkor is folyamatosan értek befelé a paprikák,főleg hogy ablakhoz közel raktuk őket. Azonban sajnos elszáradtak miután a terméseket leszedtük róluk..pedig locsolva voltak...csak egy bokor maradt meg zöldnek,de az is ment végül kidobásra.

Az egyik szomszédnak viszont egész évben terem,neki egy használaton kívüli,de fűtött szobában van.

2012. máj. 15. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem sajnos nincs rá lehetőségem, és még erkélyem sincs, de itt az ablak előtt is nagyon szeretnek. Tavaly is ültettem, akkor 3-4 hullámban hozott termést, csak túl nagyra megnőttek, pedig cserépben voltak.
2012. máj. 15. 18:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Háát,akkor nincs más lehetőséged,együtt kell velük élned egy jódarabig:)
2012. máj. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!