Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem bújt már ki a...

Miért nem bújt már ki a porcsinrózsa (portulácska)?

Figyelt kérdés
Április közepén elszórtuk végig a ház tövénél lévő 30 cm széles területre hosszan a porcsinrózsa-magokat. Minden max. 3-4 nap meg voltak öntözve, de még mindig nem bujik ki semmi. Mi lehet a gond? Mi történt, vagy nem történt hogy nem kel? Van még esély a kikelésére?

2012. máj. 22. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a tavalyi helyen kel majd, de még nem jöttek ki. (nem vetett)
2012. máj. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

milyen mélyre ültetted?


nekem 2 hét alatt kikeltek szépen,lassan virit

2012. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 rezvirag1111 válasza:
Sajnos nekem is rossz tapasztalataim vannak a porcsinrózsával. Tavaly kétféle forgalmazó magját vetettem a végleges helyére, én is gondoztam, de ki sem bújtak. Idén februártól nevelgettem a magoncokat, de nagyon-nagyon picik maradtak. Azért kiültettem őket, hátha..., de persze nem nőnek, csak pár milliméteres kis magoncok látszanak a földben, amik lassan el is pusztulnak. Úgy döntöttem, nem kísérletezek tovább, vettem palántákat. Azok gyönyörűek. Persze így drágább volt, de legalább lettek porcsinrózsáim. Talán nekem is jövőre ezeknek a magjai már kikelnek helyben is.
2012. máj. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 rezvirag1111 válasza:
Szerintem, ha április közepén vetetted, akkor már nem sok esély van rá, hogy kibújik, mert a nagyon picike magoncok nekem februárban már pár nap alatt előbújtak. :-(
2012. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van rá esély,nekem is csak most kezdenek kibújni,szerintem van még,1-2 hete!Volt olyan amikor június közepén keltek ki!
2012. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!