Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most hogy legyen így szép...

Most hogy legyen így szép füves területem? Segítség!

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy sarokporta vagyunk. A kerítésünkön belül már szépen befüvesítettünk, és nagyon aranyosan nő is a fű. Viszont kint, a kerítésen kívülre nem terveztünk füvesítést, mert túl nagy a terület, és nehéz lenne állandóan nedvesen tartani a fűmagot, meg naponta locsolgatni. Arra gondoltam, hogy klassz lenne, ha benőné a vadfű, azt pedig elég ritnán megöntözni, meg nyírogatni.

Fel is szántattük, elboronáltuk.

Látom is, hogy az árok szélén nagyon dús a fű (magától nőtt oda) meg egy két helyen elég erőteljesen füvesedik, de sajnos nagyon felütötte a fejét a gyom közte.

Kapálni, vagy felrotálni nem akarom mert akkor a vadfüvet is elpuszítom.

Mit tegyek? Mi lenne a jó megoldás, hogy ne kelljen füvesíteni, kinőjjön a vadfű, de ne legyen túl sok gyom? (magasabb a gyom, mint a fű, és sztem így elnyomja a füvet a gyom)



2012. máj. 23. 16:20
 1/1 anonim ***** válasza:
A gyomot szedd ki, és mindig nyírd le a területet. Idővel, ha már mindent benőtt a fű, nem fog tudni kinőni a gyom. De ez sok idő és munka sajna.
2012. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!