Kezdőoldal » Otthon » Kert » Konyhakertben milyen hatásos...

Konyhakertben milyen hatásos és természetes módszerek vannak levéltetű ellen?

Figyelt kérdés
Van egy kis veteményesem, és a fejes salátában megjelentek levéltetvek. Olvastam hogy van ez az ecetes, mosogatószeres módszer, meg vannak permetszerek, viszont itt mindenképpen arra kell gondolni, hogy az egész növényt megeszem, és nem akarok vegyszert enni. Tehát csak és kizárólag természetes, környezetbarát módszert szeretnék alkalmazni...
2012. máj. 28. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak környezetbarát permetezőszerek, ilyen pl. a Tiosol, de készíthetsz csalánlevélből is permetszert. A pontos leírását nem tudom, valami olyasmi, hogy a csalánlevélre vizet öntesz, néhány napig állni hagyod... A pontos leírását szerintem a net-en megtalálod vagy a Bálint gazda valamelyik könyvében.
2012. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Katicabogár. Csak jó sok kell belőle. Amerikában vannak kifejezetten katicsabogár farmok, ahonnan lehet vásárolni belőlük, ök a levéltetvek legjobb természetes ellenségei. Ha találsz katicabogarat, vidd haza és rakd a növényeidre.

Amúgy engem is érdekel, hogy ezen kivül milyen megoldások vannak, mert én sem szeretném vegyszerezni, pont azért termesztem, hogy egészséges zöldséggel lássam el a családom.

2012. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, a katicáról én is hallottam, szerencsére múltkor láttam egy-kettőt a kertben, és nagyon megörültem nekik, csak annak a néhánynak túl nagy falat összes tetű.

hasznos kis vérengző húsevők ezek a katicák

2012. máj. 28. 17:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Káliszappan:

[link]


Olaj tartalmú szerek: Agrol Plus, Vektafid A, Biola.

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy láttam, hogy néhány kismadár is csipkodja, pl cinegék, verebek. Jövőre csinálok odút nekik a tetves növények közelébe... Hátha beköltöznek és a tetveket is gyakrabban eszik majd! :-)
2012. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!