Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit csináljak ha eltört a...

Mit csináljak ha eltört a kaktusz?

Figyelt kérdés
Nemrég kiraktam a kaktuszomat a szabadba egy asztalra, és a napokban volt egy vihar, ami ledöntötte, és le is tört a kaktusz teteje. (A kaktusz kb 30cm és csak e tetejéből max 3 cm tört le). Mit tudok csinálni? visszanő, vagy elfonnyad? A fajtáját nem tudom de ezen a képen a bal oldali legelső ahol az a fekete elosua akármi van: [link] Kérlek, csak akkor írj, ha tényleg tudsz segíteni.

2012. máj. 29. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hinném h lesz vmi baja, főleg ha csak a teteje törött le neki. Nekem is van egy olyan kaktuszom, szép nagy már, mikor megvettem, hazavittem, akkor vettem észre, h a tövén, ahol kijön épp a földből, van egy vágás rajta. Nagyon mély vágás volt, ráadásul kicsit keresztben volt, átlósan. Kicsit bonyolultan írtam le..:D A lényeg az, h azt hittem meg fog dögleni, hisz olyan volt mintha kiszakadt volna belőle egy darab. Azóta is szépen nő, sok helyen elágazott már, és a sérülése is úgymond beforrt:)

Ha nem az elmúlt pár napban öntözted, akkor adj neki egy kis tápos vizet. Valószínűleg beforr majd idővel a sérülése.

2012. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vigyázz, hogy a sérült részt ne érje víz, főleg amíg be nem szárad. Biztosan túléli ezt a kaktusz, de lehet, hogy a sérülés nyoma ott fog maradni.
2012. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!