Kezdőoldal » Otthon » Kert » A százorszépem tetves. Mivel...

A százorszépem tetves. Mivel permetezzem?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Bemész egy gazdaboltba, elmondod, hogy mi a gond, és ajánlanak neked permetszert. Én legutóbb a K@rate nevű szerrel permeteztem, és nagyon jó volt. Másnapra az összes tetű eltűnt.
2012. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gomzoli ***** válasza:

Szinte ingyen:

Pár szál cigiből jó tömény "teát" főzöl, úgy, hogy egy edényben forró vízben kiáztatod őket. Ezt a lét permetezed rájuk. Az áztatás során nagyon nagy mennyiségű nikotin fog kioldódni, sokkal több, mint a cigi égése során (amit az ember cigizés közben a füsttel együtt beszív, csak egy kicsiny töredéke a valójában benne lévő nikotinmennyiségnek). A nikotin nagyobb mennyiségben igen erős idegméreg, állítólag kettő szál cigiből készült ilyen főzet egy emberrel is végez. Úgyhogy ne kóstold meg. A tetvek viszont el fognak tűnni. Magának a növénynek nem árt.

2012. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármelyik rovarölő permetszer jó ellene.
2012. jún. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A cigi beáztatva tényleg hatásos, én a rózsámat permeteztem le vele kb 2 hete. Már az első permetezés után jelentős javulás volt. 3 napig megismételtem és azóta se látok rajta tetvet. Én mondjuk, csak esővízbe áztattam a csikkeket és mondom így is hatásos volt :D
2012. jún. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a cigis lé bevált! :-)
2012. okt. 3. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!