Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csinált már valaki emésztőből...

Csinált már valaki emésztőből (szennyvízakna) ciszternát (víztároló)?

Figyelt kérdés
2012. jún. 1. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom,milyen vizet akarsz tárolni benne (milyen célra) de mindenképpen megetetném a fellelhető szennyeződéseket azzal a fajta baktériummal,(nem tudom,mi a neve) ami az emésztőgödrök biológiai tisztítására való.Utána már szerintem bátran beleengedheted a vizet,elvileg tiszta lesz(ha nem bízol benne,lehet kérni vízminőség-vizsgálatot(külön bakterológiai vizsgálatot is) az ANTSZ-től.Nem tudom,mennyibe kerül,de mivel-gondolom-nem ivóvíz céljára kéred a vizsgálatot,nem kell mindenre kiterjednie,gondolom,akkkor olcsóbb.
2012. jún. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Felejtsd el. Többe kerül normálisan kipucolni mint újat építeni, nem mellesleg kérdéses az állapota is.


Plusz a környező talajrétegek is szennyezettek, ha bármilyen emberi vagy állati fogyasztásra vagy öntözésre használnád a vizet mindig fenn fog állni a fertőzésveszély. Nem játszanék vele.

2012. jún. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Öntözésre lenne. Már vagy 5 éve nincs benne szennyvíz.

Ilyen mélyöntözéses, 40-70 cm-en lenne végigvéve a cső. Javasolták, hogy szivattyúzzuk ki a vizet, szedjük ki az iszapot és az ajjára öntsönk egy pár centi betont(bár inkább kitakarítanánk), mert az a legszennyezettebb, meg a legaljánál a falába vannak lyukak is. Gondoltunk rá, hogy le sterimózzuk majd ki klórmeszezzük, (mészbe keverjük) esetleg tófóliával kibéleljük. Hely nem nagyon van, és nem akarunk még egy nagy betonplaccot létrehozni, plusz olcsóbb is lenne ezt kitakatítani, mint egy újat csinálni. Nem nagy akna, vagy 1,5-2 méter mély és 2x2,5-3 méter. Az utóbbi 5 évbe csak kopóvizet látott, meg halat, gőtét, békát. (halvány gőzöm sincs hogy kerültek bele, le van fedve) nem tudom jelent-e valamit hogy azok megélnek benne.

A szerves trágya lé az mennyire fertőzésveszélyes? Sertés. Ezt csak kíváncsiságból kérdezem, mert van egy emberke, aki azzal szokta tavasszal meglocsolni a földet, majd ültet bele. Trágyázni mi is szoktunk, de mi inkább lótrágyával, csirketrágyával, juhtrágyával.

2012. jún. 2. 01:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a szivatásnál, (amikor rákötöttük a hálózatra) az iszap is fel lett kavarva, szinte mindent kivittek, utána volt még egyszer szíppantva, mert azt hittük hogy még valahonnan megy bele a szennyvíz, de kiderült hogy csak a nagy esők miatt volt úgy tele.
2012. jún. 2. 01:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Öntözésre nagyon bátran használhatod,szó sincsen semmilyen fertőzésveszélyről.Ja,mondjuk nem ártana vízzáróvá tenni,ha eddig nem volt az,hogy a belekerülő esővíz ne szivároghasson el.Mellesleg a háztartásokban keletkező "szürke" szennyvíz is alkalmas öntözésre,főként mélyöntözéses technológiával,de felszíniként is.A növények a mosószermaradványokban található foszfátokat átdolgozzák,nem kerül káros anyag a növénybe, gyakorlatilag biológiailag lebontják.Akár tiszta vizelettel is öntözhetnél-a vizelet steril(volt is erre nézve egy paradicsomos kísérlet),a növény csak azokat az elemeket építi be a szervezetébe,amire szüksége van.A fekália az már más tészta.
2012. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vízzáróvá agyaggal lehetne a legolcsóbban, csak ha az alja tényleg nagyon retkes, és takaríthatatlan, akkor inkább önteni kell rá 10 cm betont.
2012. jún. 2. 09:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!