Kezdőoldal » Otthon » Kert » A hordóban lévő esővízben...

A hordóban lévő esővízben szúnyog lárvák vannak, mit tehetnék a vízbe, hogy ki lehessen őket irtani?

Figyelt kérdés
2012. jún. 4. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Miért akarod öket kiirtani? Igazán nem ártanak, viszont a viz használhatatlan lesz, ha bármit is beleteszel. Ha nagyon zavarnak, akkor öntsd ki a vizet.
2012. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak azért gondoltam, mert közel van az ablakunkhoz az eresz, ahol vannak a hordók.
2012. jún. 4. 13:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha letakarod a hordókat, akkor nem lesznek benne szunyoglárvák - elég, ha csak akkora nyilás van rajta, ahol be tud folyni a viz.
2012. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál!
2012. jún. 4. 13:51
 5/9 anonim ***** válasza:
szúnyogirtó fogaspontyot, guppit, mollit, egyéb apróhalat
2012. jún. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 gomzoli ***** válasza:
100%
Étolajat, éppen annyit, hogy komplett bevonja a víz felületét. A szúnyoglárvának ugyanis nincs kopoltyúja, vagy ilyesmi víz alatti lélegzést lehetővé tevő szerve, kénytelen a vízfelszínre jönni levegőért, a farka végét dugja olyankor a víz fölé. Az olajréteg ebben megakadályozza, és fél óra alatt az összes megfullad. Az étolaj az öntözővizet sem károsítja.
2013. ápr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is kedves utolsó, ismét pont aktuális lesz a dolog:-)
2013. ápr. 30. 13:42
 8/9 gomzoli ***** válasza:

Megkésve bár, de véletlenül pont elém került a kérdés...

"szerencsére" minden évben aktuális.

2013. máj. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ilyen bajom nekem is volt. Én szúnyoghálót tettem rá és van egy ilyen fém szorító bilincs vagy mi, körbe, ami a tetejét kellene rászorítsa, ha be van fedve, és azzal fogattam oda. De dróttal vagy sima madzaggal is jó. Onnantól nincs benne se szúnyog, se semmi (előtte még döglött egér is volt), és mivel az ereszcsatorna alatt van közvetlen, a leveleket meg minden szöszt felfog, csak le kell söpörni róla.

De mostanába én is gondolkodom guppikon a többi hordóba.

2013. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!