Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy tujának és szobaciprusnak...

Egy tujának és szobaciprusnak milyen földet adjak?

Figyelt kérdés

Egy ablakomon belül lévő kis tujának (chamaecyparis)és egy „szobaciprusnak" (cupressus macrocarpa) vettem nagyobb cserepeket, de már nem szeretném őket simán virágföldbe ültetni, hanem egy nekik megfelelőbb típusú földbe.

Jártam ma egy boltban, nézegettem az örökzöldeknek szánt földeket, csak 20 literes kiszerelésben találtam.

Érdemes egyáltalán ilyen földet venni vagy célszerűbb készíteni? (Nem tudom mekkora a vízáteresztő képessége, mennyi tőzeg van benne stb. mint amiben eredetileg is nevelték őket)

Előbb olvastam, hogy a ciprust C típusú földben ajánlott tartni, gondolom ez meg már nem annyira jó a tujának.

Mit javasoltok?



2012. jún. 5. 23:00
 1/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nyugodtan használhatod a "C" típusút mindkettőhöz!Fontosabb,hogy osmocote műtrágyával töltsd fel a virágföldet átültetéskor!

2012. jún. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de abból pontosan melyik típust és mekkora kiszerelésekben lehet kapni? Kérek linket róla ha van.
2012. jún. 7. 01:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Valamint mi a vélemény erről az örökzöldeknek való földről?
2012. jún. 7. 01:19
 4/5 Pietrosol ***** válasza:

A volldünger,scott vagy a wuxal biztosan jókat gyárt,de jó lehet a substral is!


Az örökzöld földkeveréket nem ismerem,de még az egyetemi éveim alatt az ország egyik legjobb kertészetében foglalkoztunk keverékkészítéssel és ott sima "c" típust használtunk,minimális tőzeggel!


Kisé túl lettek dimenzionálva a földkeverékek,szóval azt gondolom,hogy ez csak egy újabb bőr amit le lehet húzni a kevésbé tájékozott vásárlókról!Olyan ez mint a "muskátliföld"!

2012. jún. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!


Muskátliföld, na azz... :D


Ezek után lehet, hogy fogom és beleültetem abba ami van: „általános virágföld".


Viszont valamit kéne kevernem hozzá, hogy kicsit lazább szerkezetű, szellősebb legyen, jobban vízáteresztő.


Mindig nézem, hogy amiben „gyárilag" nevelik a növényeket nem sima virágföld, de pontosan nem tudom milyen keverék lehet, ilyet szeretnék én is elérni.

2012. jún. 7. 17:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!