Kezdőoldal » Otthon » Kert » Diófa alatt milyen haszonnövén...

Diófa alatt milyen haszonnövény terem jól?

Figyelt kérdés

Úgy tudom nem sok növény tűri a diófa közelségét, még a fű is menekül tőle.

Van esetleg olyan növény, ami kifejezetten szereti? Valami zöldségféle, vagy nem tudom, ilyesmi...

Aki ért hozzá, vagy aki már ültetett diófa alá, az írja le a tapasztalásait! Köszi!



2012. jún. 8. 21:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem komposztálható a diófa levele???

Ez furcsa! Ugyanis felénk a szelektív hulladékgyűjtő begyűjti azt komposztálható hulladék kategóriában!!! Vajon miért? Különös.

Eddig azt hittem, hogy komposztálható, csak jóval lassabban bomlik le.

2012. jún. 10. 20:14
 12/14 A kérdező kommentje:

Ebben a gereblyézős módiban lehet valami! kezdem érteni!


Mostanában eléggé elszaporodott a diófa alatt a gyom. Korábban szinte semmi nem volt.

Lehet azért, mert az elmúlt években jobban ráértünk és szorgalmasan gereblyéztünk legalább hetente, miután hullani kezdett, télire sem hagytunk ott semmit.

Korábban meg kevésbé értünk rá, és gyakran ott maradt télire. Jó nem az egész, de sok...

Aha...!


Akkor valószínűleg tényleg el lehet ezt játszani zöldségekkel is! Ősszel felásom a terepet! :-)

2012. jún. 10. 20:19
 13/14 anonim ***** válasza:

A diófa levele ugyanolyan gyorsan komposztálódik, mint más növényé, és mire komposzt lesz belőle, a növények számára káros anyag is lebomlik, kimosódik.


A komposzt max 50%-a lehet diófalevél.

2012. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekünk mogyoró bokrunk volt alatta.Persze nem közvetlen, de nagyon közel a tövéhez.
2015. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!