Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ebben a párás melegben mikor...

Ebben a párás melegben mikor és mivel kell permetezni a szőlőt?

Figyelt kérdés
A szüleim meghaltak, néhány csemegeszőlőtő rám maradt. Tavaly gazdag termést hozott, akkor is hályogkovács módjára permeteztem a talált szerekből. Na azok elfogytak, a szőlő most virágzik. Ha valaki tudna tanácsot adni, kérem segítsen nekem.

2012. jún. 10. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal virágzáskor nem szoktuk a szőlőt permetezni. Egyébként amikor nagy meleg, de esős, párás melet a nyár, valamikor ezért peronoszpóra ellen rézgáliccal permeteztek az ősök.

Gondolom, van már ahhoz viszonyítva valami újabb szer is, no meg egyéb betegség is lehet.


Nyugodtan menj be a növényvédős szakboltba, és egész biztosan tudni fogják, mikor és mi kell, ill. mikor mit szabad. Gondolok itt pontosan a virágzásra, vagy éppen a szüret előtti utolsó permetezésre stb.

2012. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos az 1. válaszoló rossz tanácsot adott. Éppen hogy virágzáskor kell legjobban odafigyelni a permetezésre mert ekkor betegszik meg legkönnyebben a szőlő.Én két fő betegség ellen permetezek mindíg egyszerrE:Peronoszpóra és lisztharmat ellen.Lisztharmat ellen :Thiovit(kén).Minden szőlőfajtára kivéve otelló mert azt megperzseli ha ilyen van közte akkor olyan szer kell ami nem tartalmaz ként.Sajnos ezek drágábbak.Peronoszpóra ellen sokféle gombaölő létezik én most éppen rézoxikloridot használok de bármely más peronosz elleni szer jó.Ha kevés szőlőd van tasakos kiszerelésben is lehet kis mennyiségű szert kapni.Ezek álltalában 10 liter vízhez megfelelő mennyiségek így még méregetned sem kell.Ha rézzel permetezel vigyázz ha van őszibarack fád arra ne menjen mert perzselést okoz.Ennyi.
2012. jún. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még annyi kimaradt hogy permetezz minél előbb!!!!!
2012. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a második válaszolónak, holnap el is végzem. Meleg, párás a levegő, esőre áll megint, annyi fürt van rajta, szeretném, ha lenne is valami belőle.

Azt azért el kellene érni valamilyen módon, hogy aki nem ért a témához, az más levelező rovatot találjon.

Még egyszer hálásan köszönöm!!!

2012. jún. 10. 17:11
 5/7 anonim ***** válasza:
2012. jún. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előttem ajánlott szerek is tökéletesek.

Én a bordói lé + kén készterméket használom, ebben a réz a legmodernebb formulázásban tribázikus rézszulfátként szerepel és a kén is mikro- sőt nano-szemcsés.

Ezzel a szerrel egészen 25-28 fokig permetezhetsz az esti szélcsendben, és a kén nem fog perzselést okozni.


Van aki drágállja, de tulajdonképpen 6 kiló szőlő ára. És persze van kisebb kiszerelésben is.

[link]

2012. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor 25 fokig lehet permetezni a barackot is kén tartalmú szerrel?
2015. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!