Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyöngyike virágot lehet...

Gyöngyike virágot lehet magjáról szaporítani?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
a gyöngyike alatt melyik növényt érted? csak mert több növényt is szoktak így hívni
2012. jún. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a gyöngyike neked a latin nevén Muscari nevö növény, akkor igen.
2012. jún. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én úgy csináltam, hogy egy bokrosabb növényt szétszedtem, mármint a hagymáit, és szétültettem. Így elég könnyem szaporítható, rengeteg lett belőle. Magról nem próbáltam.
2012. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, a fürtös gyöngyikére gondoltam.

Más hagymásnál már csináltam a sarjhagymás szaporítást, csak ezeket a magokat utcán szedtem, szóval nem az enyémek a hagymák, így ez a lehetőség most nem lehetséges. :)

2012. jún. 18. 09:12
 5/6 A kérdező kommentje:
2. kommentelő azt írtad, lehet, és pontosan hogy?
2012. jún. 18. 09:13
 6/6 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok: nem kell vele sokat csinálni, pár cm mélyen elveted a földbe, rendszeresen öntözöd, figyelsz, hogy ne legyen se kikapálva, se kigyomlálva (mert eleinte igencsak füszerü), és a 2.-3. évben már sokszor virágzik is.

Nálam magától veti ki magát, a legtöbbször csak a fölösleget kell eltüntetnem.

Sok sikert!

2012. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!