Kezdőoldal » Otthon » Kert » Takácsatkákat milyen módszerre...

Takácsatkákat milyen módszerrel/vegyszerrel lehet kiirtani?

Figyelt kérdés

A leanderemet megtámadták. Eddig minden héten áttörölgettem a leveleit permeteztem vízzel. Fokhagymát dugtam a földbe. Nem használt. Majd valahol olvastam a csalánlevelet. Nagy nehezen be is szereztem. 1hétig áztattam majd permeteztem de semmi. A szaga olyan volt mint a tea és a poshadt víz keveréke színe barnás. Nem vagyok benne biztos hogy ilyennek kellett lennie?!


Ugyanakkor a fuksziákon meg ez a kis zöld bogár van. Szerintem levéltetű. Ezekre is ugyan ezt a módszert használtam de ők is megmaradtak.


Segítsetek mert már kifogytam az ötletekből!



2012. jún. 19. 10:55
 1/2 gr. Shadow ***** válasza:

Megpróbálhatod a dohánylét is. 2 napig áztass 2dl vízben 2 cigarettára való dohányt, majd szűrd le és azzal permetezz!

Esetleg valami gyári permetszer? Pl. a "karate" fantázianevű szer drasztikusan eltüntet bármilyen rovart.

Én megelőző jelleggel használom a leanderen és soha nem eszi semmi :-)

2012. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából már kételkedem a "házilöttyök" hatásfokában. Azért a dohánynak még adok egy esélyt. A baumax vagy tesco körülnézek hátha lehet kapni. Egyébként a leander nő mint a gomba persze mindennap küzdök a kisbogaraimmal.


Köszönöm a segítséget!

2012. jún. 19. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!