Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet ilyenkor füvesíteni?...

Lehet ilyenkor füvesíteni? Illetve érdemes?

Figyelt kérdés

Van egy nagy füves területünk, de egy kis részen nem szórtuk be magokkal (kb 3 m3) és ott elég rendesen nő a gyom. Már ráuntam, hogy állandóan gyomláljam, és rontja is a pázsit látványát. Tegnap felástuk.. az lenne a kérdésem, hogy érdemes bevetni ilyen melegben fűmaggal?

Sokan mondják, hogy nyugodtan füvesíthetünk nyáron is, de néhányan azt ajánlották, hogy majd csak inkább ősszel.

Mit gondoltok?



2012. jún. 19. 13:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést, elírtam.. 3 m2 a terület :)
2012. jún. 19. 13:15
 2/4 anonim ***** válasza:
Amennyiben folyamatosan nedvesen tudod tartani a területet, akkor lehet. De inkább gyomitróval kezeld azt a területet és ősszel majd beveted, mert a sok gyom valószínüleg el fogja nyomni a kelő füved.
2012. jún. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Panka08 válasza:
Nyugodtan füvesíthetsz, csak megnyomja a vízszámládat. Azért szokta ősszel vagy tavasszal, mert akkor az eső gondoskodik a locsolásról, s nincs nagy meleg, nem tud könnyen kiszáradni, tönkremenni. Ebben a hőségben hamar kiszárad. Ha elkezd nőni a fűved, de elfelejted locsoni, s kiszárad, akkor megy a levesbe az egész...
2012. jún. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyári hőhullámok idején semmiképp se füvesíts! Saját kárán tanul az ember, többször is beleestem ebbe a hibába. A napnak kitett helyeken a sok locsolás ellenére is elpusztult a kikelő csírák legalább fele. Biztos számít a napállás is, ami év közepe felé túl magas. Augusztus-szeptember körül már láthatóan alacsonyabb, de inkább szeptembert javaslom a füvesítés elkezdéséhez, akkor már kis eséllyel lehet tartós nagy meleg.
2012. jún. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!