Kezdőoldal » Otthon » Kert » A leanderek levelei sárgulnak...

A leanderek levelei sárgulnak és lehullanak, pedig naponta kétszer öntözöm, és műtrágyát is kaptak. Hogyan előzhetném meg, mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés

2012. jún. 22. 19:06
 1/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Próbáld árnyékosabb helyre tenni és kissé kevesebbet öntözni!Lehet,hogy túlöntözted!

2012. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kerria ***** válasza:

Hova tetted/teszed a műtrágyát?

a leander szereti a nagy meleget, ne naponta öntözd, még a kánikulában is elég kétnaponta, biztosíts számára több párát, és ha megoldható, a cserepet ne érje a tűző nap. (ha egész nap tűzi a nap, és még rendesen öntözöd is, akkor szerencsétlennek megfőnek a gyökerei)

2012. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Szerintem Neked van igazad, megfőttek a gyökerek. Próbálom most árnyékosabb helyre költöztetni szegénykéket. A műtrágyát a talajra szórtam locsolás előtt.
2012. jún. 23. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Abban egyet értek, hogy ne érje nap a gyökereit, de locsolni igenis minden nap kell, sőt ebben a kánikulában naponta többször is. A leander azt szereti, ha a lába vízben, a feje napban áll. Nagyon figyel oda, hogy csak állott vízzel öntözd, mert a hideg víztől sokkot kapnak a gyökerei. Az enyémek cserepestől le vannak ásva a földbe, így nem tűzi a nap.
2012. jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én le szoktam őket ásni cserepestől, így nem borul fel, és a gyökerek se főnek meg. Az enyémeket naponta locsolom ebben a melegben, folyékony tápot kapnak, semmi bajuk. Esetleg, ha ragadnak a levelek, lehet tetves is, akkor Actarát javaslok.
2012. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!