Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen betegségei vannak az...

Milyen betegségei vannak az alábbi növényeknek? És mivel lehet védekezni ellenük?

Figyelt kérdés

körte:

[link]

[link]


szőlő:

[link]

[link]


ribizli:

[link]

[link]


rózsa:

[link]

[link]


Előre is köszönök minden segítséget.


2012. jún. 23. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Google körte betegségek, szőlő betegségek stb stb...Mindent meg tudsz nézni.
2012. jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A körténél szerintem rozsda!


A szőlő esetében a levélatka okoz ilyen kártételt!


A ribizlinél talán mikroszferella,de ebben nem vagyok biztos!


A rózsa a fekete foltosság nevű gombabetegséget kapta el és e mellet még magnézium hiányos is!


Vegyszereket nem írok,mert azt úgyis gazdaboltban veszel!Ha van lehetőséged vidd magaddal a leveleket és mutasd meg,hátha tévedek és kiigazítanak!

2012. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pietrosol ***** válasza:
Valóban,ahogy az első válaszoló írta,minden megtalálható!És továbbra is a ribizlinél vagyok bizonytalan!
2012. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Megnéztem a guglin, de nem lettem sokkal okosabb. A ribizlinek szerintem drepanopezizája van. A körte valóban rozsdás, a rózsa feketefoltos. Azonban a szőlőlevél dudorossága és a másik oldalon a fehéres anyag nem emlékeztet egyik képre sem.


Nézegettem javasolt szereket is. Nekem az a fura, hogy bár mindegyik megtalált betegség gomba, mégis, a leírások egészen speciális, egymástól különböző szereket ajánlanak, amikből egy kis tasak is 1000 Ft. Hatóanyagot nem említenek. Nekem olyan lehúzás szagú az egész (szinte mindegyik weboldalt gazdaboltok működtetik). Akkor már inkább hagyom lerohadni és megveszem a gyümölcsöt a boltban.

2012. jún. 25. 07:40
 5/5 A kérdező kommentje:
És persze, köszönöm a segítséget.
2012. jún. 25. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!