Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fúrt kút vízének magas vastart...

Fúrt kút vízének magas vastartalmával lehet valamit csinálni (ne legyen olyan csúnya a színe-medence vízről lenne szó)?

Figyelt kérdés
Vettünk egy medencét(3,66mX1,22m), kerti fúrt kútból engedtük fel. Borzasztó barnás-zöldes színe van (tegnap töltöttük meg,ez már a medence felengedése közben látszott, tehát nem algásodásról van szó). A barnaság kezdi befogni az oldalát is, azon túl, hogy nem igazán esztétikus...Lehet ezen valahogy javítani? Nem büdös a víz csak fém szaga van. A kút azt hiszem 18m(?) mély. Ha lenne más megoldás akkor nem szívesen engednék bele 10250 l csapvizet...
2012. jún. 30. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Sehogy sem. Ha meg beleteszed a vízkezelő szereket még durvább lesz. Tapasztalatból mondom. Négy és fél köbméter víz kell bele,az ára kb 600-700 ft szennyvízzel együtt. Inkább engedd fel csapvízzel és egész nyáron bírni fogja.
2012. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen csapra szerelhető vízszűrők, esetleg valami olyanon keresztül kellene feltölteni, ami kiszűri a vasat.
2012. jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Itt van vastalanító, de a helyedben én nem dobálnám ki a tízezreket, azért, hogy 4 nap múlva zöld legyen a víz az algától...

[link]

2012. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor marad a csapvíz...
2012. jún. 30. 22:05
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Hát szerintem meg ne maradjon a csapvíz! Azért mert némelyik kret. nem tudja hogyan kell kezelni fürdővizet, attól még az a víz tökéletes lehet! Vastalanítót kell beépíteni, az algaölőre meg rá van írva hogy mit kell még csinálnod hogy ne algásodjon a víz! Ha a PH-érték rendszeresen elvanb@szv@, akkor tömheted algaölővel, semmit sem fog érni!
2012. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fogsz egy vödröt, beleteszed a slagot, azt bele a medencébe. Azon keresztül engeded fel, rengeteg trutyi marad a vödör alján, ami nem kerül bele a medencédbe. Utána teszel bele valamilyen kombi tablettát, meg egy kis hypot, kiporszívózod és kristálytiszta vized lesz! Nekem bevált.
2012. júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és folyamatosan menjen a vízforgató!
2012. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Végül maradt a fúrt víz, ahogy írtad én is úgy csináltam ( a vödröt kihagytam ). Belement a klór, forgattam, majd 1 estét hagytam állni (hát a Cl után tényleg még borzasztóbb lett), viszont utána...az eredmény kristálytiszta víz, a medence alján a vasklorid, amit "csak" ki kellett porszívózni. Naponta 2X (de és este) átforgatom a vizet(2X5óra), mérek benne mindent, szűrőt takarítom kétnaponta+hálózás...:D Kicsi zöldes színe még maradt amellett, hogy lelátni az aljára, de az is tisztulni látszik!:)))Meglátom mi lesz belőle, pótolni viszont csapvízzel fogjuk!
2012. júl. 4. 14:52
 9/9 anonim válasza:
na pont mint nekünk...a víz nagyon vasas...a medence felengedése után már rögtön zöld lett és az alján volt a rozsda...vettünk hozzá direkt vasas vízre való vegyszert...de hát nem ért sokat...így inkább a nagy medencét kicsire cseréltük mert nem bírtuk volna a vezetékessel feltölteni vagy állandóan cserélni...
2012. júl. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!