Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen kerti virágot lehet...

Borcsi02 kérdése:

Milyen kerti virágot lehet vetni/ültetni még ilyenkor nyáron?

Figyelt kérdés
A kertemben most kapáltam ki egy vadrózsáktól elburjánzott részt,és így nagyon csupasz az a terület.A föld viszont jó minőségű ott.Tippek,tanácsok esetleg,hogy milyen virág kerülhetne oda,ami még ezen a nyáron,kora ősszel szépen mutatna?Már van többféle virágom:legényvirág,kardvirág,csodatölcsér,szegfű,napraforgó,stb,de ezeket már tavasszal elvetettem.Esetleg őszirózsának még nem késő?Kezdő kertész vagyok..
2012. júl. 4. 17:56
 1/8 anonim válasza:
100%
Büdöskee meg cseresznye fa
2012. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:) A büdöske nagyon aranyos virág,tényleg!Cseresznyefát viszont nem hiszem,hogy ültethetnék,mert ez albérlet és nem tudom,mit szólna a tulaj,meg nem is biztos,hogy még itt leszek akkorra,mire megnő a fa.
2012. júl. 4. 19:02
 3/8 titak ***** válasza:
47%
Vetni már nem érdemes semmit, kivált ebben a melegben. Ha tudsz szerezni palántákat inkább próbálkozz avval. Vagy esetleg -szerintem- a vasrózsa a büdöske és a körömvirág még az, ami öszre virágot is hoz.
2012. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi,igen,a vetés tényleg elég esélytelennek tűnik ebben a forróságban.Meg már nem is annyira szeretnék bajlódni ezzel.Akkor beszerzek majd pár palántát az ajánlott virágokból!
2012. júl. 5. 08:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a palántából nem lesz semmi, hiába locsolod, el fog fonnyadni, aztán szépen elszárad, idén már semmi nem lesz belőle. De a büdöske, körömvirág, kossuthcsillag magról kikel, ráadásul ilyen melegben elég gyorsan, ha locsolgatod.
2012. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma elültettem pár palántát próbaként,nem sokat,meglátom,hogy bírják.Kicsit összeszottyadtak a melegtől,de ültetés után pár órával valamennyire magukhoz tértek.Igaz,azóta már többször locsoltam őket,és még fogom,meg holnap reggel is.Remélem,azért megmaradnak.Akkor most jöhetnek a magok!:)
2012. júl. 5. 18:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy állnak a virágaid? Nekem most száradnak el teljesen az estikéim és a napraforgók, így kéne valami a helyükre, csak nem tudom érdemes-e palántázni vagy vetni.
2012. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia,

a tegnapi eső jót tehetett nekik,mert az új palánták teljesen jól bírják a meleget,erősnek tűnnek,remélem,nem pusztulnak ki később sem..A napraforgóim elég kókadtak öntözés előtt,de általában magukhoz térnek utána,nekem az a fő bajom,hogy kezdenek eldőlni.Ma is végig kötözgettem őket a kerítéshez,hogy ne forduljanak ki a földből.Van olyan,ami már szerintem majd 3 méteres.Ma este is nagy locsolás lesz.Nálam a hajnalkák,a begóniák és kardvirágok haldokolnak.Mire a kardvirág tetején kinyílik a bimbó,az alján lévő virágok már rég elszáradnak:(..Pedig annyit bajlódtam velük,és úgy vártam,hogy virágozzanak,erre a meleg miatt gallyra megy az összes.Viszont a kerti petúnia és a legényvirágok élnek-virulnak,öröm nézni:)

Remélem,jön már a beígért enyhülés,és a te virágaid is felfrissülnek kicsit!:)

2012. júl. 7. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!