Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell diót ültetni...

Hogyan kell diót ültetni magról? Csak kiültetem vagy kell csíráztatni is?

Figyelt kérdés
Egy oldalon azt olvastam, hogy nyirkos homok között kell csíráztatni.

2012. júl. 19. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyirkos. laza talajban. Az általad olvasott oldal nyilván azért a homokot javasolja, mert az laza. Feltételezem, hogy valamilyen előnevelő edénybe akarod rakni, mert akkor könnyebb észlelni az eredményt. Ha nincs kéznél homok, a TESCO olcsó virágföldje kiválóan alkalmas a csíráztatásra.

Megjegyzés: igazán gondoskodó emberke vagy, ha már most gondoskodsz arról, hogy a dédunokáidnak legyen diójuk. Ugyanis van egy mondás, miszerint az ember a diófát nem magának, hanem az unokáinak ülteti. Ha magról ülteted, a dédunokáid fognak szüretelni.

2012. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a mondás téves. A dió 6-15 év után termőre fordul. Nézz utána a neten. Mellesleg van dióm, ami a fa alatt kelt ki és már terem, pedig nem vagyok nagyon idős. Csak azt nem én keltettem de ugyanaz, magról kelt. A bolti csemeték pedig 3-4 év alatt termőre fordulnak.
2012. júl. 19. 20:39
 3/5 anonim válasza:
a varjú kipottyantotta a kertünkbe véletlen azóta 3 szép 1 méter magas fiatal diófánk van
2012. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tesho válasza:

A mai remek hibrid fajták már 3-4 év alatt termőre fordulnak, a régebbi 10-15 évvel szemben. Magról is szaporítható (az enyém nemrég bújt ki sima virágföldben, nagy cserépben) előcsíráztatás nélkül, viszont magról csak kb. 23% esélyed van rá, hogy ugyanolyan remek termése lesz. Ezért szokták a diócsemetéket oltani, akkor biztos az eredmény, magról csak 10-15 év múlva tudod meg, hogy sikerült-e. Szóval ajánlom keress fel inkább egy faiskolát ha biztosra akarsz menni.

Egyébként nagyon hasznos növény, főleg a levele, de használják a belső hártyáját rák ellen is, főleg a gyökeréért pedig fizetnek is az asztalosok.

:-)

2013. ápr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem mindössze 5 évbe telt... egyetlen diót elültettem még 6-7 éves koromban és azóta egy szép nagy fa áll a kerünkben.bő hozamú zsép papírhéjú diót terem,csak ne lennének az utóbbi 3,4 évben megjelent kártevők,gombák amik még zölden megrohasztják a diót,megeszik belülről):
2020. dec. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!