Kezdőoldal » Otthon » Kert » Büdöskét lehet fazonra igazítani?

Büdöskét lehet fazonra igazítani?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó,hogy a balkonládámba 1 begónia 1 büdöske és így tovább...helyeztem el a virágokat.

Na mos eddig evvel nem volt gond,míg kicsi volt a bársonyvirág(elvileg törpe fajta szóval...).Mára úgy megeredt,hogy alig látszanak ki alul a begóniák,csak épphogy piroslanak.


Kérdésem,hogy visszaveti-e a büdöske fejlődését,ha az alsó új hajtásokat (amik megjegyzem szintén tele vannak bimbóval) lecsípem tőből? És akkor kvázi kapnék ilyen kis alul csupasz szárú, fölül terebélyes "büdöske fát".

De ha megsínyli akkor hagyom szegénykéket!:)


Köszi előre is!



2012. júl. 21. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szeretnéd őket szét ültetni?
2012. júl. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szeretném.
2012. júl. 21. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:

a büdöske strapabíró, és tűri a metszést.


Próbáld meg és számolj be az eredményről!

2012. júl. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ha konkrét bimbozó hajtásokról van szó akkor is?
2012. júl. 23. 20:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Vagyis igen gondolom olvastad fentebb is,de valahogy még az motoszkál a fejemben evvel kapcsolatban,hogy a Büdöskék nem-e onnan fejlődnének (azokból az új-lenti hajtásokból amiket le akarnék szedni)?
2012. júl. 23. 21:01
 6/8 A kérdező kommentje:

Ma rászántam Magam a "szadizásra" és leszedtem pár alsó ágat,de csak az egyik ládámból,hogy majd össze tudjam hasonlítani a másikkal->mennyire veti vissza a fejlődést esetleg. Igazából nem segít sokat a helyzeten,jobban meg kéne kopasztani ahhoz,hogy rendesen kilátszanak a begók is.

Na majd meglátjuk mi lesz még...Majd akkor tájékoztatlak!:)

2012. júl. 28. 21:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszi előre is!

;)


egy ismerősöm mesélte, hogy neki kellett rovarriasztásra a büdöske virágos hajtsa, levágta és alulról hamarosan újrahajtott és virágzott...

Én meg a körömvirágot. Megnyurgult palántát vágtam le csonkra pár napja és az is már rügyezik alulról.

Szóval szerintem jó lesz.

2012. júl. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jelentem,meg se kottyant Neki!!:D
2012. aug. 6. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!