Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek hogy az orchideáim...

Mit tegyek hogy az orchideáim ne potyogjanak és ne sárguljanak el?

Figyelt kérdés
2009. júl. 16. 12:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Heti 1* locsolom úgy hogy ne álljon meg benne a víz,fényt kap,nem mozgatom és mégsem jó.
2009. júl. 16. 12:17
 2/11 anonim válasza:
Árnyékos helyen tárold, főleg most.
2009. júl. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
az én orchideáimmal is ez a baj,de azt mondták nekem,hogy majd újra kivirágzik
2009. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem van orchideám és évek óta rendszeresen virágzik és fejlődik. Szívesen segítenék, de kicsit kevés az infó. Pontosan melyik része hullik és sárgul? a virága vagy a levele?
2009. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A virága potyog,és a szára kezd sárgulni a virágoknál.
2009. júl. 17. 07:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én virágom akkor "csinálja" ezt, amikor elvirágzik. Szépen lassan lepotyognak a virágok és elkezd száradni a virágnyél. Elvileg, ha a virágnyélen lévő vastagabb gyűrű előtt levágod a szárat, akkor ott új virágnyél nőhet és újra virágokat nevelhet a növény.De ha mire a virágok leesnek nagyon elszárad a virégnyél,akkor egyszerűen levágom azt. Ezután először újabb levelet és gyökeret szokott hozni, majd hónapok múlva újra virágzik. Évente 2-3x virágzik. Tapasztalatom szerint, ha új helyre kerül (ami nem hasonliít az előzőre) sokáig tart alkalmazkodnia és újra virágot hoznia. Tehát, ha nemrég kaptad, akkor lehrt, hogy nem azonnal kezd újra virágot nevelni.

Az orchideát soha ne tedd tűző napra. A hiedelmekkel ellentétben jobban szereti az árnyékos, de még világos (ablaktől kicsit távolabb) és kb. 20fok körüli párás helyeket. A földjét (spec. orchideaföld) én hagyom majdnem teljesen kiszáradni és akkor öntözöm meg alaposan. Minden 2-3 alkalommal tápoldatozom. Amikor virágot nevel, minden alkalommal teszek tápoldatot a vízbe. Próbáltam leírni a tapasztalataimat, bocs, hogy kicsit hosszúra sikerült.

2009. júl. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Js, és 3. válaszoló voltam. :)
2009. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De jó nem is tudtam,hogy újra kihajt..

Eddig mindig kidobatták velem.Köszi szépen.

Még a virágboltos is azt mondta tönkre ment..

2009. júl. 17. 12:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a levele nem ment tönkre és a gyökerei is zöldes- szürkés színűek, akkor minden rendben van a növénnyel. Az, hogy a virágzata lehullik pedig minden növénynél természetes.
2009. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na ez az,már sárgul egy levél is de még él,visszavágtam és várom a csodát.
2009. júl. 18. 10:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!