Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zártkerti ingatlan ("hegy")...

Zártkerti ingatlan ("hegy") területére kell vágási engedély, hogy kivágjam a fákat?

Figyelt kérdés
Van egy hegyi ingatlanom, amit most örököltem, de 15 éve nem gondozza senki. Én szeretném kipucolni és használni, de időközben elég komoly akácok, tölgyfák nőttek rajta, valamint elég sok öreg dió, alma és egyéb, hulladékfa nőtt rajt. A kérdésem, hogy ezek kivágására kell-e engedély, mert ezeket elvinném tűzifának.

2012. júl. 28. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha magánterület és zártkertként van nyilvántartva (nem erdőként) akkor nem kell engedély.
2012. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, én is így gondoltam, de azért rákérdezek mások véleményére. Persze majd illetékest is megkérdezek, mert édesapám is pórul járt, azt mondta neki a helyi polgármester, hogy nem kell engedély aztán meg megbüntették, pedig sajátja volt és nem erdőként volt nyilvántartva...
2012. júl. 28. 16:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem is zártkerti ingatlan volt, hanem más elnevezésen futott, de már nem emlékszem.
2012. júl. 28. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Zártkerti ingatlanom van, -gyümölcsössel.

Furcsának tartanám, hogy a kifagyott barackfám kivágásához, újraültetéséhez engedélyt kellene kérnem bárkitől is!

2012. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát, a mai világban már semmit sem lehet tudni... Lassan már a levegővételhez is engedély kell...
2012. júl. 28. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt régen zártkertünk. Szőlő meg gyümölcsös volt rajta. Sosem kértünk engedélyt egy-egy növény kivágása miatt.
2012. júl. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!