Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem virágzik a golgotám?

Miért nem virágzik a golgotám?

Figyelt kérdés

Tavasszal kaptam"ráadásnak",mikor több palántát vettem.

Azt se tudtam,mi az,így meggugliztam.


-átültettem.

-félárnyékos helyre tettem.

-van futólétrája(megy is,most úgy 1,8m)

-rendszeresen locsolom,3hetente tápoldat is.

SEMMI virág!!!

-valaki javasolta-napos helyre

Még mindig nyoma sincs a virágoknak!!!


Tudja valaki,miért?


2012. júl. 29. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Első évben nem lesz virága, csak jövőre (legalábbis nálunk nem volt első körben)
2012. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem pont golgotára, de általában a növényekre igaz, hogy nitrogén a vegetatív(levél szár növekedés), a foszfor a generatív(virágzás, terméshozás) fejlődésen játszik szerepet. A túlzott nitrogén adag időben messzire kitolja a generatív fejlődést(sőt el is maradhat), a foszfor pedig előre hozza. Továbbá az alacsony kálium szint is okozhatja a virágázás elmaradását. Én a tápoldat módosításával próbálkoznék, tehát kevesebb nitrogén, és víz, több kálium , foszfor, és napfény. Sajnos adagokat nem tudok javasolni de remélem most már eltudsz indulni egy irányban.
2012. júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!