Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eleg a fuvet csak annyira...

Eleg a fuvet csak annyira meglocsoln, hogy csak nedves legyen? I

Figyelt kérdés
Hulye kerdes de most koltoztem kerteshazba igy nem tudom... Szoval eleg csak ugy meglocsolni hogy ha sut a nap azt latom hogy minden hol csillog? Nem kell elaztatni mint egy rizsfoldet nem? Es mennyi idejente kwll ilyen nyaron vagy tavasszal locsolni?

2012. aug. 12. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
A füvet teljesen el kell áztatni, csak úgy van értelme öntözni.
2012. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csak annyira locsolod, hogy nedves legyen, az a melegben gyorsan elpárolog, nem jut el a gyökerekig, Inkább ritkábban locsolj, de akkor alaposan "áztasd át". Nem is fog olyan gyorsan kiszáradni, mert a talaj fölött lévő zöld rész árnyékolja, tehát lassítja a kiszáradást. De ha már kertes házban laksz, hozzáteszem, hogy ez a locsolási módszer nem csak a fűre vonatkozik, hanem a többi növényre is.

Legyen sok örömöd a kertes otthonodban!!

2012. aug. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
légyszíves, ha még nem volt kerted olvasd végig, egy biztos az örökzöldek szeretik a gyakori locsolást, én azokat nagy melegben kétnaponta eláztatom a tövét, de ne veresd ki a tövétől a földet, mert tönkre megy fogd le a cső végét vagy lehet venni ez a drágább megoldás szórófejet a boltban, a barackfa főleg az őszi nem szereti a sok vizet, ha ősszel új fát ültetsz, akkor az azt követő évben ügyelj arra hogy a fa töve mindig nedves legyen soha nem száradjon ki így jobban hajt, a fűről direkt a végén írtam, hogy olvasd el amit leírtam a füvet attól függ milyen fajtád van, ha pázsit apróbb kisebb sűrű puha levélzet, akkor az csak folyamatos esténkénti alapos locsolással lesz zöld, ha sport én direkt olyat vettem erősebb nádszerű levelei vannak, nagy szárazság idején hetente egyszer alaposan eláztatni, de ha ezt nem tenném mert már volt ilyen, sokáig nem volt otthon akkor is kihajtott és szebb volt mint előtte amikor újra meglocsoltam pedig azt hittem kiszáradt, függ a talajodtól is ha homokos a talajod akkor hamar kiszárad ilyenkor minden nap kell locsolni, mert az elengedi a vizet, ha fekete föld elég ritkábban 2-3 napot, de ez nálam csak nyáron érvényes a fű úgyis április végén májusban a legszebb ezt semmilyen tápozással nem lehet elérni csak megpróbálni leutánozni, erre csak a természet képes, ja és mindig este locsolj mert nem égnek meg a levelek, kisebb hősokk éri a növényeket, mert már nem süti a nap, nincs olyan nagy meleg, és takarékosabb is, mert este már nem olyan nagy a párolgás, és több időn keresztül vehetik magukhoz a vizet, így biztosan szép kerted lesz, én ezeket 20 év alatt tapasztaltam ki te néhány perc olvasással ezeket mind megtudtad egy csomagban
2012. aug. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
először csak magasról,fogd be a slag végét (de vigázz mert ha nem vagy elég óvatos magadat öntözöd meg)aztán menj fokozatos lefele és ha elég átázott már a föld akkor jó,
2012. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!