Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tanya és a farm között mi a...

Blackdragon1997 kérdése:

A tanya és a farm között mi a külömbség?

Figyelt kérdés
de ugy értem hogy mit csinálnak a farmon és a atanyán a külömbség vagy ugyan azt csinálják?
2012. aug. 15. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a farmon növényt termesztenek, a tanyán állatot.
2012. aug. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
76%
Csak annyi, hogy tanya magyarul van, a farm meg angolul.
2012. aug. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az angolszász országokban a farm elnevezést használják, amely bármilyen típusú mezőgazdasági üzem, vállalat lehet (family farm: családi gazdaság,

tanya a település külterületén lévő mezőgazdasági termelés (növénytermesztés és állattenyésztés, továbbá az ezekkel kapcsolatos termékfeldolgozás és terméktárolás) céljára létesített lakó- és gazdasági épület, épületcsoport és az azonos helyrajzi szám alatt hozzá tartozó, legfeljebb 6000 m2 területű föld együttese.

hasonló mindkettő, csak nálunk tanyának hívják, míg az angolszász országokban farm (farmerek).

2012. aug. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk történelemórán anno úgy magyarázták, hogy a farm sokkal inkább nagyüzem. [Nem céges persze, vagy ilyesmi, hanem egyszerűen kiterjedésre, munkakörökre nagyobb, mint egy tanya.]


Nekem, ha valaki azt mondja, hogy tanya, egy nagyobb földterület jut eszembe pár állattal, kisebb mezőgazdasággal.

A farmról pedig óriási területek, rengeteg állat, gép.

2012. aug. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!