Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erős füszer paprikát tisztitot...

Erős füszer paprikát tisztitottam csupasz kézzel. Estére ugy égett a két kezem majd megörültem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kend be étolajjal, és fél óra múlva mosd csak le, ha kell, ismételd meg.
2012. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel,én többszöri alapos kézmosás után a babaolajat akartam írni.
2012. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Az erős paprika erősségét a kazein nevű enzim okozza.

A kazeint egyetlen dolog bontja le a tej,ezért ajánlom hogy tejjel mosd át a kezed(vagy inkább áztasd mert gondolom már beivódott a bőrbe) és valószínüleg megszűnik a probléma.

2012. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3. Válaszoló: mielött válaszolsz valamit,nézz utána, hogy ne hülyeségeket irj.


"Az erős paprika erősségét a kazein nevű enzim okozza.

A kazeint egyetlen dolog bontja le a tej,ezért ajánlom hogy tejjel mosd át a kezed(vagy inkább áztasd mert gondolom már beivódott a bőrbe) és valószínüleg megszűnik a probléma."


A kazein az a tejfehérje, NEM pedig a paprika hatóanyaga, az a kapszaicin.

A kapszaicin zsirban oldódó anyag (ebben az esetnben a zsir alatt mindenféle zsiradékot kell érteni, olaj, vaj, margarin, disznó - és egyéb - zsir), a tej legfeljebb annyiban használhatna, hogy van benne tejzsir is, de sokkal hatásosabb az elözöekben javasolt olajos kenés. Ez ugyanis kioldja a börböl a kapszaicint, az olajban lesz oldatban, ez pedig utána szappannal eltávolítható.


A kérdezönek meg javaslom, hogy legközelebb inkább használjon gumikesztyüt, habár gondolom, erre ö is rájött.

2012. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amikor valaki meggyőződéssel beszél hülyeségeket...


Szemet ne dörzsölj, és sajnos (gyerekkori) tapasztalatból mondom: nem fogd meg pisilás közben a nemesebbik feled... Pocsék élmény...

2012. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Opsz! Bocsánat tényleg összekevertem a két szót és a kapszaicin okozza a csípősséget! Bocsánat!

Viszont az változatlan tény hogy a tej oldja a leghatékonyabban ezt az enzimet!Ezért ajánlják a szakértők is hogy csípős ételek után a szánk égését egy pohár tej szünteti meg-más vízalapú italok nem mert azok még rontanak is rajta ugyanis az egész szájüregben szétteríti a kapszaicint.

2012. aug. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tévedés, hogy a tej lenne rá a legjobb, de a tej az egyedüli zsíros ital, amit könnyedén a szálába vesz bárki, az étolajról ez már kevésbé mondható el...
2012. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kapszaicin."Lúgokban, alkoholban, éterben oldódik, de hideg vízben oldhatatlan – ezért nem segít, ha a paprika csípését vízivással próbáljuk enyhíteni. Csípősnek azért érezzük, mert ingerli a szájban lévő fájdalom- (hő-)érzékelő idegvégződéseket. Ezeket tartósan érzéketlenné teszi, ezért a rendszeres chilifogyasztók ugyanazt a paprikát kevésbé érzik csípősnek, mint a gyakorlatlanok. Fokozza az ízleléshez szükséges nyálképződést is. Elsőre irritálja a bőrt, de többszöri alkalmazása érzésteleníti a kezelt területet."



hu.wikipedia.org/wiki/Kapszaicin

2012. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én alkoholban mosogatnám
2012. aug. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!