Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért történik ez a tulipánokk...

Miért történik ez a tulipánokkal? Ill. Hogyan tároljam helyesen ültetésig a tulipánhagymákat?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy megvesszük a tulipánhagymát és 1-2 évig virágzik miután a helyén hagytuk, aztán egyszercsak "eltűnik" a kertből és nem virít többet.


Másik kérdés: Miért kerül egyre mélyebbre az évek során az elvetett tulipánhagyma? Mikor ki szerettem volna venni a földből, miután visszahúzódott, volt hogy belevágtam az ásóval vagy meg sem találtam :(... Hogyan tudnám könnyebben megtalálni őket?


Harmadik kérdés: Hogyan kell helyesen tárolni a kiásott/vásárolt tulipánhagymákat, ameddig újra ültetésre nem kerül a sor? Milyen hely kell nekik? Párásabb? Szárazabb? Sötét? (gondolom igen).


A segítséget előre is köszi...



2012. szept. 19. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért tűnnek el, mert agyon nemesített virágok és nem bírják...


Miért kerül mélyebbre azt nem tudom, de van direkt hagymás növényekhez való ültető kosár, és azzal együtt le kell csak tenni a földbe, akkor könnyebben megtalálod. Kertészetben megnézheted milyen.


Szerintem száraz (esetleg viszonylag sötét helyen), mert ha nedvességet kap, akkor el kezd hajtani. Ha kicsit össze is szárad az nem baj, majd megszívja magát a földben.

2012. szept. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem kedvenceim a tavaszi hagymások, közötte a tulipánok különösen.


Sokféle tulipán létezik. Az mindegyikre jellemző, hogy a hagymái egyre mélyebbre húzódnak az évek folyamán. Erre nincs más magyarázat - ez a tulajdonsága :-). A törpe méretűek viszonylag kevéssé húzódnak le, de 4-5 évente azokat is elég meglepő mélységből bányászom ki... :-)

Megakadályozni az ültetőkosárral tudod.


Az első kérdésre a válasz: valószínűleg Te 40-50 cm-es, ált május végén virágzó és egyébként gyönyörű tulipánokat vásároltál. Ezek az egyik legkényesebb tavaszi hagymás virágok - sajna én is drága pénzen tanultam meg. Azért nem virágoznak, mert a hagymáik olyan mélyre kerültek, hogy már képtelenek rá - ez akár 80-90 cm-t is jelenthet. Ha ott sem találod (még most is felszedheted és a fagyokig újra ültetheted őket), akkor lehet, valaki, vagy valakik :-( megeszegették őket. Én két évente szoktam őket felszedni, különben meglógnak :-).

A felszedett tulipánhagymákat száraz, szellős, de hűvös és sötét helyen kell tárolni kiültetésig.

2012. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2012. szept. 21. 19:53

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!