Kezdőoldal » Otthon » Kert » Igazából szobanövényről lenne...

Jennababo kérdése:

Igazából szobanövényről lenne szó! Vitorlavirágom, egyszer csak lekanyult teljesen. És feketedik neki a levele?

Figyelt kérdés

Meglehet menteni valahogy?

Ugy kaptam, de nem ujonnan.

Mit tegyek vele?



#szobanövény #virotlavirág
2012. szept. 24. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Átültetni, napos ablakba tenni, kevesebbet locsolni (kb tíznaponta)
2012. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott lekonyulni, amikor szomjas. Megöntözöm, utána visszaáll. Viszont nekem a legvízigényesebb növényem. A többi még rég bírja, mikor ez már kezdi megadni magát. De így tök jó, mert legalább mindig jelzi a viráglocsolás esedékességét (ami nyáron 4-5 naponta van, télen 7-8 naponként.)
2012. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kettes, oké, de a fekete levelek rothadásra utalnak, ami pedig a túlöntözéstől van.

(szintén kettes, a tiédnek túl kicsi a cserepe, azért szárad ki oly sűrűn :-)

2012. szept. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is rothadás gyanús!!!


Ez a virág nagyon érzékeny a locsolásra. Nem szereti a sok vizet, de ha már kicsit is száraz a földje, akkor is konyul. Ha halványodnak a kókadozó levelei, akkor szomjas, ha barnul-feketedik az aljából indulva, akkor rothad a sok víztől.

Tehát legjobb, ha mindig csak nedves a földje.


Ha nem tud elfolyni a cserépből a víz, és áll a gyökérzete a pangó vízben, az a legrosszabb. Az tuti halál, ha nem kapsz észbe időben.

Innen nem tudni, hol jár a növényed épp. De fogadni mernék, hogy vizes a földje... Ekkor legjobb leszedni az elhalt leveleket, és átültetni, majd az új földet kevesebbet öntözni!

2012. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igyekszem megmenteni valahogy!
2012. szept. 26. 08:00
 6/6 anonim válasza:

Az én vitorlásomnak is feketedik itt ott a levele és a virága is. Nem tudom miért, nyáron jól volt kint az erkélyen félárnyékban melegben, szépen elvolt. Most neki állt feketedni, pedig ugyan annyit locsolom, hetente egyszer vagy kétszer kevesebb vízzel, nem szoktam sűrűn, csak ha a földje már száraz. Lehet, hogy már ideje elhullatnia a leveleit, mert tavasztól kezdve egész nyáron át amióta megvan nem hullatott le egyet sem még és most nőnek az újak úgy látom, csak olyan rohamosan kezdett el száradni...


Tegyed világos helyre, de nem közvetlen napsütésre. 18-20 fokot kedveli, melegben meglehet permetezni a levelét de azt írják a virágra ne kerüljön víz, mert megfoltosodhatnak. Én lespricceltem vízzel a virágokat is, de nem vettem észre, hogy nagy bajuk lett volna tőle. Én nyáron tápoldatoztam is, még most is adok neki egy keveset.


Remélem sikerül megmenteni!

2012. szept. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!