Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a teendő most ősszel a...

Szabbie93 kérdése:

Mi a teendő most ősszel a kálával?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy virágüzletben egy kálavirágot, nem gumót, hanem egy kifejlett növényt. Annyit tudott róla mondani az eladó, hogy ősszel lehullajtja leveleit, "eltűnik", majd tavasszal hajt ki újra. De mivel én tegnap vettem csak meg, nem tudom az előzményeit hogy gondozták, volt e kinnt. Szép virág, tele van virággal és bimbóval.. Magától fogja lehullajtani a leveleit vagy van vele valami teendőm?


Várom a hozzáértő kertszeretők válaszait!



2012. szept. 29. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem most száradtak le a levelei (elvileg ősszel kéne a tiednek is). Ha ezt megcsinálja, akkor kiveszed a földből és sötét, hűvös helyre teszed. Tavasszal úgy március táján dugd el őket újra földbe és kész. Ha már nincsenek hideg éjszakák, akkor ki is ültetheted!

Én is virágboltban vettem, de azóta nem virágzott. Szóval majd tápozni kell rendesen, hogy menjen is valamire.

2012. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Eddig még semmi "levélhullajtásra" tűnő jel nem látszik, sőt... De végülis még van ideje elhullajtani nem? Lakásban van, károsodás nem érheti..?!
2012. okt. 1. 09:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudod az a baj, hogy ezek fel vannak durrantva mindenféle tápoldattal, hogy akkorra legyen szép, mikor a népnek virágot van kedve venni és szegény növénykének fogalma sincs, mikor kéne szunyókálni! Idővel beáll a megszokott ritmusára. Szóval nem lesz semmi baja a lakásban sem. Tedd jó világos helyre és adj neki gumós virágoknak való tápot, főleg majd az újra elültetés és a virágzás között!
2012. okt. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


Én földben szoktam hagyni, mert volt már úgy, hogy anélkül kiszáradt tavaszra. Kiveszem a kertből,levágom a leveleit, és egy cserépbe teszem némi földdel. Télen 1x - 2x,meglocsolom, és kész. Tavasszal ültetem ki.

2012. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!