Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kertben a nyáron vadon...

A kertben a nyáron vadon kinőtt sárgabarack "fakezdeményekből" van rá esély, hogy idővel rendes fa lesz? (részletek lent)

Figyelt kérdés

A nyáron lehullott egy csomó barack, megtámadták a madarak, stb... aztán ugye ott a magjából vagy 10db barackfakezdemény kinőtt. Már egész magasak, némelyik nagyobb egy méternél is. Ha már vannak, szeretném ha tudnék velük kezdeni valamit. Mondjuk felnevelni és eladni.


Ehez mit kell tennem? A telet kibírják, vagy ültessem őket cserépbe és hozzam be a házba?


2012. szept. 29. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Fának fa lesz belőle, de nem olyan barack lesz rajta, mint amilyenből kikelt, hanem vadkajszi.
2012. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is van kettő sárgabarack amik magról keltek ki az idén. Én még kicsi fácskaként cserépbe tettem őket, és ha lehullajtják a leveleiket akkor kiültetem szabadföldbe. Ha jók az ismereteim, akkor be kell őket oltani egy már termő sárgabarackfával, csak az idejét én sem tudom hogy mikor.
2012. szept. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt én is tudom hogy be kell oltani, ezt hogy mikor, majd megkérdezem faiskola tulajdonos ismerőstől, ha legközelebb találkozok vele, csak az nem most lesz. De leírom majd.


Tehát akkor bent kell tartani a házban télre cserépben, ugye? Egyébként mennyiért lehet egy facsemetét eladni, és mennyi idősen?

2012. szept. 30. 09:58
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár nem értem, miért lett lepontozva az első válaszom, azért válaszolok megint...


Ne vidd be a lakásba, mert a barack az kültéri növény, tehát kell neki a hideghatás télen. Ha cserépben neveled, akkor nyilván ne a legfagyosabb helyre tedd, és azért nem árt takarni a cserepét valamivel (szalmával, avarral), de kint is hagyhatod szabadföldben. Ha mégis kiveszed, akkor még várj vele 3-4 hetet, még meleg van a kiszedéshez.

Ha beoltod, akkor a következő évben tudod eladni, amikor már biztosan látszik, hogy megeredt a nemes. Hogy mennyiért, az attól is függ, hogy hol laksz:-) Pesten drágábban, Szabolcsban, Baranyában olcsóbban. A szabadgyökerű gyümölcsfák kisker ára tavaly ősszel kb. 1300 forinttól indult, Pesten 1800-2000 körül volt. Idén várhatóan drágább lesz a szárazság miatt.

Kérdés az is, hogy kinek akarod eladni. A haverok, szomszédok nyilván hamarabb megveszik Tőled, mint ismerőstől, de egy idegen valószínűleg inkább megveszi egy kertészetnél, ahol igazolják a származását, fajtáját (tehát nem csak "azt mondják"), vírusmentességét. A konténeres fák valamivel drágábbak szoktak lenni. Nézz körül a környékeden, hogy mennyiért adják a kertészetek, és ahhoz igazíts majd.


Ha nem oltod be, akkor maximum csak olyan fogja megvenni, aki nem ért hozzá, hisz egy magoncnál fajtát nem lehet mondani, esetleg csak azt, hogy milyen magról kelt.

2012. szept. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam. Köszi a választ! Azthiszem akkor a garázsban lesz, ott se szél, se hó nem lesz majd, de nem fűtött. Egyébként mindegyiknek van vagy egy méter hosszú gyökere oldal irányban. Majd ha kiszedem, azokkal mit kezdjek? El lehet majd vágni hogy beférjen a cserépbe?
2012. szept. 30. 17:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Mikor keltek ki? Ha idén, akkor nagyobb biztonsággal tudod kiszedni és elvágni a gyökerét. ha már tavaly, netán azelőtt, akkor az már neccesebb.


Egyébként biztos, hogy magról kelt? Nem gyökérről sarjadt?


Azt még egyszer kihangsúlyoznám, hogy még ne szedd ki, várj vele október közepéig-végéig!

2012. szept. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Biztos hogy magról kelt, most kinőtt egy csomó, de előtte egy sem volt soha!


Rendben, nem szedek ki egyet sem! :) Köszi a választ!

2012. szept. 30. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!