Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja a növényemnek? Növénys...

Mi baja a növényemnek? Növényszakértőket keresek! Képek lent.

Figyelt kérdés

Kúszó fajdbogyó a művészneve. Szép kis bokros, bogyós növényke. Mikor megkaptam szép sűrű volt. Amikor a munkahelyemről hazahoztam, akkor kezdett megritkulni. Bogyókat már nem is hoz. A levelei széle pedig mindig megbarnul és elszárad. De csal a széle. Egészen sötét barnára. Mi baj lehet? Képek:


[link]


[link]



2012. okt. 3. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
vagy huzatot kapott, vagy túlöntözted, de ami még valószínűbb hogy nem elég magas a páratartalom. spriccelővel spricceld meg minden nap egy kicsit a földjét és a leveleit
2012. okt. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kúszó fajdbogyó Gaultheria procumbens

A kúszó fajdbogyó egy törpecserje és jellemzően 10-15 cm magasra nő. Levele örökzöld, tojásdad, ovális alakú, 2-5 cm hosszú, 1-2 cm széles, olajmirigyekkel, amikből a fajdbogyóra jellemző "télizöld" azaz, édes-mentás igazi hamisítatlan téli-tea hangulatú illat árad. Virága harang alakú, 5 mm hosszú, fehér és fürtben, illetve különállóan nyílik. Nyáron virágzik. Bogyós gyümölcse van, ami egy 6-9 mm átmérőjű száraz kapszulában foglal helyet és húsos csészelevelek veszik körül.


Savas kémhatású talajt kedvelő acidofil növény. Főleg erdei fenyő és keményfa erdők alkotta társulásokat kedveli, bár inkább csak a naposabb területeken


hoz bő termést.A kúszó fajdbogyó hosszú rizómái segítségével "kúszik" a talajon. Ezek a rizómák a talaj felső 20-30 mm-es rétegében találhatóak. A sekély talajban rejtőző rizómák miatt ugyan a legtöbb erdőtüzet nem éli túl, de a rövid ideig tartó, illetve enyhe lefolyású erdőtüzek sértetlenül hagyhatják a rizómát, amelyből a növény képes újranőni akkor is, ha a föld felett Gyümölcse ehető, menta ízű. Gyümölcsét és zöld levelét sok állat fogyasztja, némelyeknek, mint például a vadpulykának, a hegyes farkú fajdnak vagy a virginiai fogasfürjnek ez jelenti a fő táplálékot.


A levelekből és a törpecserje zsengébb hajtásaiból finom gyógyteát készíthetünk a szokásos szárítási és egyedényes főzési folyamat során. Annak érdekében, hogy a levelekben minél több metil-szalicilát maradjon, néhány nappal a fogyasztás előtt meleg vízben erjesztik. A kúszó fajdbogyó, vagy ahogyan sokfelé hívják: teabogyó ízét fagylaltok és rágógumi ízesítéséhez is felhasználják.

2012. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gombás. Adjál neki széles spektrumú gombaölőt.
2012. okt. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem a növény tartásával kapcsolatos információt kért a kérdező, amit a netről másoltál ki.
2012. okt. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!! Bár nem lettem sokkal okosabb, mert van aki szerint gombás, más szerint meg a páratartalom alacsony....

És köszi a bemásolt részt is, de már akkor elolvastam, amikor megkaptam a növényt...

2012. okt. 5. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:
nem lesz baja ha gombaölőt is adsz neki, de szerintem páratartalom, illetve ha nap közben locsolod a leveleit (a spriccelés még jó) akkor megéghet... inkább félárnyékos-árnyékos helyen legyen
2012. okt. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :o) Univerzális irtószerem van, megpróbálom ráfújni, hátha...Meg ezt a spriccelés dolgot. Aztán lehet, h át is ültetem...hátha kimerült a föld. Más ötletem nincs :o(
2012. okt. 7. 20:03
 8/8 A kérdező kommentje:
FRISSÍTÉS. Másnak, egyéb ötlete???
2012. okt. 8. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!