Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez a bogyó ehető? (kép) Ez a...

Ez a bogyó ehető? (kép) Ez a goji-bogyó.

Figyelt kérdés

Mostanában sokfelé terem ez a narancssárgás-pirosas bogyójú, kb. 1 cm-es terméseket hozó cserje. Az íze édeskés, de nem ettem sokat belőle mert nem tudom, h nem mérgező-e.

[link]


2012. okt. 16. 14:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagyis nem tudom, ez a goji bogyó lenne-e vagy valami más?
2012. okt. 16. 14:59
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez nem a homoktövis?

Ha igen, akkor ehető, sőt még lekvárt is szoktak belőle készíteni. Nézz utána a google-ba.

2012. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
nem tudom mi ez, de nem homoktövis az biztos.
2012. okt. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


Igen ehető.

Olvasd végig mi mindenre jó

2012. okt. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Húúú, ha ez az akkor megyek ki az út szélére szüretelni, most van a termésdömping és terem vadonban mindenfelé. :))
2012. okt. 16. 17:38
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem nem homoktövis mert annak sűrűn vannak a bogyói ezen meg alig van


legközelebb csinálj messzebbről is képet

2012. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

"Noha a kínai ördögcérna csak mostanság érkezett Magyarországra (Lycium chinensis a hivatalos neve), a semmire se jó rokon, a közönséges ördögcérna (a Lycium vulgare) már a török idők óta boldogít bennünket. Apró levelű, messzire kúszó, vékony tövises hajtásaival áthatolhatatlan bozótot képező, cserjeszerű növény. Magról is újul, így ha valahol megveti a lábát, rövid idő alatt kellemetlen és nehezen irtható gyom válik belőle. Támaszték (például fa törzse) mellett 4-5 méteres magasságot is elérő, többtörzsű fává is fejlődhet. És a termése? Jellegzetes megnyúlt piros bogyó, kellemetlen, emberi fogyasztásra többnyire alkalmatlan ízzel, ami ráadásul még mérgező is."


Én a helyedben csak megbízható helyről szerezném be a növényt! Valahol azt olvastam, hogy a kertészeti katalógusokban hatóanyagai is elvannak túlozva.

2012. okt. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz! Ha csak úgy nőtt, akkor az valószínűleg a közönséges ördögcérna, ami mérgező. A kertészeteknél valóban lehet kapni a kínait is, goibogyó néven árulják, az ehető.
2012. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mo.-n a Chinensis barbarum tenyészik vadon.

Szerintem semmi különbség nincs a barbarum és chinensis között.

2012. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én ettem már goji bogyót, szerintem szörnyű íze van
2012. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!