Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehetséges még a zöld paradics...

Lehetséges még a zöld paradicsomok érése?

Figyelt kérdés

Most szedtem le a paradicsombokorról kb 10 kilónyi zöldet, amik nem értek be teljesen az ősz miatt. Lehetséges ezeket olyan módszerrel tárolni, hogy beérjenek?

A többségük nagy, az érés küszöbén.

Azért a kérdés, mert nyáron többször előfordult, hogy a leesett zöld paradicsom a földön ért meg és lett piros.

Lehetséges ez a szobában?



2012. nov. 1. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly kosárba raktam, és betettem a speizba. Gyönyörűen beértek, még karácsonykor is friss paradicsomot ettünk! Időnként válogasd át, a rohadásnak induló szemeket dobd ki!
2012. nov. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gomzoli ***** válasza:
Sokkal jobban jársz, ha megcsinálod őket savanyúságnak, úgy, ahogy az uborkát is kell! Első osztályú lesz!
2012. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi papírra szoktuk rakni egy rétegbe, hogy ne érjenek egymáshoz. Fokozatosan megérnek. Ez éven már vetettünk későn is, hogy csak a tárolóban érjen meg. Megmosni csak közvetlenül használat előtt kell. Január közepéig volt saját paradicsomunk.
2012. nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jól írták az előttem szólók nekem még van kint 3 tő kísérletezek vele még 15-16 fokot napsütést mond erre felénk a jelentés, a többit leszedtem és úgy tettem el a hogy a többiek írták lehetőleg ne törjenek és egy kis inda vég legyen neki
2012. nov. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, eltettem őket egy dobozba, meglátjuk mi lesz belőle.
2012. nov. 2. 11:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges még beérlelni a napon, de nem lesz ugyanaz, mintha a tövön érne be, mert nem kap tápanyag utánpótlást közben. Jobban jársz, ha elteszed savanyúságnak vagy megsütöd.
2014. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!