Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nem virágoznak az orchideák,...

Nem virágoznak az orchideák, miért?

Figyelt kérdés
Nem rég kezdtem el velük foglalkozni, eddig más gondozta őket, de mióta én gondozom sokkal jobban vannak, magukhoz térek és folyamatosan hozzák a légzőgyökereket, de virágot nem, miért? Az baj ha alul kilógnak a gyökerek? Nem rohadnak. A virágokat nem locsolom külön, hanem vízzel permetezem őket naponta min. 1-szer és bele van rakva egy tálba,amiben kavicsok vannak, és ha elfogy a víz, akkor feltöltöm újra, de csak úgy hogy a kavicsokat ellepje, a gyökereket így nem éri. Ezen kívül még heti egyszer áztatom őket több óráig.

2012. nov. 1. 14:36
 1/3 A kérdező kommentje:
Gondolom idővel majd a virágzás ideje is eljön....
2012. nov. 1. 14:38
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a kavicsokat elhagynám. Az enyémek gyönyörűek voltak egész nyáron mostanáig, idő kell, hogy újból virágozzanak. Egyébként tápoldatozni sem ártana időnként.
2012. nov. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Valaki azt írta ezen az oldalon, hogy hiányozhat neki a hideg hatás, tegyük hűvös helyiségbe egy időre, azután beindulhat. Nem tudom, én ma tettem ki őket a lépcsőházba.
2012. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!