Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlődugvány mikor terem?...

Szőlődugvány mikor terem? Első évben le vegyem a szőlőt róla?

Figyelt kérdés

Tavaly vásároltam szőlődugványokat, amiket ősszel ültettem el. Idén volt már olyan amelyiken lett volna termés is, Úgy hallottam, hogy ezeket még első éven le kell venni, mert nagyon visszafogja a következő évi terméseket, fejlődést. Igaz ez? Ha idén újra lesz rajta egy-két fürt azt is levegyem róla vagy már maradhat? Érdemes levenni, vagy inkább hagyjam nyugodtan, had teremjen?

Mellesleg dugványozás után hányadik éven szokott teremni a szőlő. Gondolom fajtafüggő, nekem az Otelló már első éven termést hozott volna, de például a kecskecsöcsű fajták mikor teremnek?

Köszönöm a segítséget! Üdv,



2012. nov. 1. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:
1. évben le kell szedni 2. ban én már fenn hagyom esetleg ha sokat hoz szedek le belőle.De jól írtad fajtafüggő.Van olya amelyik csak 3. évben terem de otelló izabella stb már 1. évben hoznak van mikor még a sima vessző eldugásakor is.A kecskecsöcsűt nem ismerem.
2012. nov. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. nov. 3. 15:59
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

Hasznos tanácsok.

2012. nov. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!