Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van nekem egy kerti szivattyúm...

Joci84 kérdése:

Van nekem egy kerti szivattyúm és hiába töltöm fel vízzel a csövet nincs nyomás! A szivattyú beindul de nem jön a víz! Megtelik a cső azzal a vízzel amit beleöntöttem, nem folyik el sehol, de még sincs nyomás! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Annyit már mondtam, hogy a lábszelep lehet a baj, ha szerintetek is akkor azt hogy tudom kitisztítani? Mert a lábszelep nagyon mélyen van!

2012. nov. 5. 18:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

1. A régebbi lábszelepek rézből készültek, amiben egy tányér szerűen kialakított részbe feküdt bele a súlyánál fogva egy fémgolyó. Na, ha a szívócsövet erőteljesen, és hírtelen felfelé megrántjuk, kb. 60.80 cm magasságban, akkor két dolgot érhetünk el. A "felakadt" lábszelep golyó visszamegy a helyére, vagy az idegen anyag ami elzárja a golyó útját, az távozik. Egyébként , akármilyen mélyen van a szelep azt füllel hallani kell, hogy a golyó koppan a cső végén.


2.A szivattyú is hibás lehet. ha megfelelő szerszámaid megvannak, és egy kicsit is értesz hozzá, akkor a szivattyú házat szétkaphatod. ugyanis nekem már előfordult, hogy faszául működött a motor, és minden egyéb jónak tűnt, és amikor szétszedtem, akkor derült ki, hogy a lapátkerékre rátekeredett egy béka, és ezért nem volt megfelelő szívóhatás.


3. az is megeshet, ha már több szezont kiszolgált a gép, hogy a szivattyúházban lévő szimering fáradt el, és ott "illan el" a szívóerő.


Hirtelen ennyi ugrott be.

2012. nov. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap kipróbálom az 1. ötleted és reménykedek, hogy az beválik :)
2012. nov. 5. 20:03
 3/24 anonim ***** válasza:
Nincs a lábszelepnek semmi baja! Ne csak a szívócső legyen víz alatt, hanem a szivattyú is!
2012. nov. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Az a baj a szivattyút nem tudom víz alá rakni, mivel nem gyűrűs kút, hanem csak a csőnek van lefúrva lyuk!
2012. nov. 6. 06:20
 5/24 anonim ***** válasza:
Most akkor lent van a szivattyú a kútban, vagy fent?
2012. nov. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Úgy van hogy a kút lemegy kb 10-12 méter mélyre és ott van a szivattyú, de víz ott még nincs, hanem onnan van lefúrva a szívó cső lyuka a vízig, ami nagyon mélyen van! Elvileg 90 méter mélyen van a cső vége
2012. nov. 6. 07:03
 7/24 anonim ***** válasza:

Amikor feltöltöd vízzel akkor bennemarad vagy ahogy öntöd elnyel bármennyit? Lényeges tényező !

Ha bennemarad akkor a szivattyú a bűnös,ha elnyeli akkor a lábszelep.Amikor felöntöd ügyelj arra hogy sehová ne szorulhasson fel egy kevés levegő sem,gyakori hiba,mert már el is ejti a vizet ahogy elindult.Toldásoknál,karmantyúknál,bilincseknél ne szívjon levegőt,ezt onnan tudod hogy ott néha cseppen a víz.Töröld szárazra a szivattyút,szívócsövet,majd öntsd fel vízzel,ha valahol cseppen akkor ott szív levegőt.

De legvalószínűbb hogy a szimmering ment tönkre a szivattyúban.Próbálkozz,ha van lehetőség tegyél fel másik szivattyút hogy az mit csinál

2012. nov. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
80 méteres szívómélységű szivattyú szerintem csak Jockey Ewing-nak van,itt valami sántít.
2012. nov. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A nyugvóvízszint és a talajvíz sajnos egyre lejjebb kerül,lehet hogy egyszerűen már nem tudja olyan mélyről felszívni a szivattyúd.Gondolom nem hülyeségből tették már a szivattyút is 10 méter mélyre.Meg kellene mérned a szivattyú és a nyugvóvízszint közötti távolságot,ehhez viszont ki kell húzni a szívószálat,legalább megnézed a lábszelepet is.
2012. nov. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom hogy 90 méterről hogyan fogja felszívni, mert 9 méteren szétszakad a vízoszlop.
2012. nov. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!