Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy kell a vadgesztenyét...

Hogy kell a vadgesztenyét teleltetni?

Figyelt kérdés
Még tavaly ősszel jött egy hülye ötletem,hogy elültetek egy vadgesztenyét és megnézem kikel-e. Nem fűztem hozzá nagy reményeket,mégis kikelt :) Most van egy pici vadgesztenye kezdeményem és nem tudom hogy át fogja-e vészelni a telet. Elszáradtak a levelei,gondolom az ősz miatt,de még nem hullottak le. Mi kell neki,hogy átvészelje a telet?
2012. nov. 10. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha cserépben van rakd hűvös helyre, és télen minimálisan locsold. Tavasszal ültesd ki, a következő télen már maradhat a helyén.
2012. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha szabad földben vagy hagyd ott, ha cserépben, ültesd ki. Azért vadgesztenye, hogy viszontagságos körülmények között is megmaradjon. A vadon kikelő csemeték is túlélik a telet.
2012. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De a továbbiakban azzal is számolj, hogy a gezstenyefákat mindenhol megfertőzi valami atka és már augusztusban száradnak a levelei. Amíg kicsik, lehet vegyszerrel kezelni, de hova-tovább körülményesebb lesz.
2012. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet hülyén fog hangzani,de nem akarom kiültetni :) Nevelgetem még ameddig nagyobb lesz,aztán lehet hogy bonsait nevelek belőle ha már elég nagy lesz hozzá.

A hideget úgy értitek,hogy ha kiteszem az udvarra a régi istállónkba ott jó lesz neki? Ott nincs fűtés,meg semmi,de védett az esőtől,hótól,széltől meg hasonlóktól. Vagy elég ha a szobából kiviszem az előszobába? Ott hidegebb van mint a szobában,de nincsenek mínuszok.

2012. nov. 10. 21:07
 5/5 anonim ***** válasza:
A vadgesztenye nem szobanövény, nyugodtan telelhet a szabadban. Ha beviszed valahova zárt helyre, gondoskodj a rendszeres öntözéséről, mert különben kiszárad.
2012. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!