Kezdőoldal » Otthon » Kert » Rózsa kiszárítása szépen, hogyan?

Rózsa kiszárítása szépen, hogyan?

Figyelt kérdés
A páromtól kaptam a minap egy szál rózsát, ami nagyon kedves számomra, a lehető legszebb módon szeretném kiszárítani. Szárítottam már ki korábban rózsát (radiátor felett is, fejjel lefelé lógatva is), azonban a nagy virágból mindig egy kis összeszáradt valamicske lett. Hogyan tudnám egy kicsit is megőrizni a virág nagyságát és szépségét anélkül, hogy összeszáradna egy kis csúnya "gömbbé"? :) Köszönöm előre is válaszotokat!

2012. nov. 12. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem már száradt meg szépen lefelé lógatva, de nem radiátor felett, csak úgy a szobában. (Elég száraz szoba.) Viszont a színe nem maradt meg, nagyon sötét vörös lett, szinte fekete.
2012. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fújj rá vagy egy doboz lakkot,ami megtartja és nem fog annyira összeesni.
2012. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. nov. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg ha beleteszed egy vázába, és a vizét fokozatosan formalinoldattal cseréled ki, gyönyörűen tartósítja, mert a formalin átveszi azt a helyet a növényben, ahol eddig víz volt.

A dologgal csak az a probléma, hogy valamiért most már nem lehet ilyen oldatot kapni a patikában, szóval ismerősön keresztül kell szerezni.

2012. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!