Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertészektől kérdezném: Mi az...

Kertészektől kérdezném: Mi az az oka hogy nem terem az eperfám, ami legalább már 5 éves, elég nagy fa?

Figyelt kérdés
Egyszer volt rajta 1-2 szem mutatóba , de azóta semmi, még virágozni se nagyon láttam eddig.
2009. aug. 15. 13:18
 1/6 anonim válasza:
Nálunk 2 hatalmas eperfa van a kertben, legalább 8o évesek. Idővel terem majd a tiéd is, elég is lesz a jóból...Jah és nem virágzik az eperfa.
2009. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Azt tudom, hogy nem a klaszikus virágzást kell várni,hanem olyan csüngő valami lesz rajta,ugye? Lehet,hogy már több is,mint öt éves...Elvileg hány éves kortól kellene termőre fordulnia? Esetleg nem az a probléma, hogy egyedül va, és nincs ami beporozza, vagy ilyesmi?
2009. aug. 15. 14:19
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocs,siettem: Klasszikus, és van.
2009. aug. 15. 14:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Fáknál az öt év nagyon fiatalnak számít. Fog majd teremni, ne aggódj! Nekünk a cseresznyefánk 10 éves kora után indult be igazán, addig jobb esetben két maréknyi cseresznyét ha termett. Most meg tele van a fa.
2009. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki,hogy még nem terem! Ha az elkezdi a termést!!! aki elültette azt a személyt mindenhová kivánod.Tapasztalatból beszélek! A mi fánk van vagy 50 éves,de az minden évben lead több mázsa termést. Már mindenki unja a családban!Nem győzzük felszedni.Még a kacsák is megunták pedig azok mindent megesznek.
2009. szept. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem is van két nem termő eperfám.

Egyik Budaörsön kb. 10 éve ültettem, minden évben tele van virággal, de egy szem eper még nem termett rajta.

Próbáltam ajánlott termés megkötő anyaggal permetezni, eredménytelenül.

Másik fám Makádon 30 éve ugyanígy minden évben virágzott, és nem teremett. Tavaly feladta és elpusztult, azóta még inkább nem terem.

Az utak mentén is láthatók hasonló meddő eperfák.

2011. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!