Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kivirágozhat az ibolyám?

Kivirágozhat az ibolyám?

Figyelt kérdés
Beleültettem egy cserépbe a kertből az ibolyámat, mert szeretném kivirágoztatni. Hogy tudnám "buzdítani" az ibolyámat?

#ibolya #kivirágzás
2012. nov. 20. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy, ha tudnád biztosítani a virágzáshoz megfelelő feltételeket.

Itt elsősorban a természetes fényre, vagyis a napra gondolok. Persze, kell még hozzá, egy kis tápoldat is, bár az ibolya nagyon igénytelen növény.

Tedd a lehető legnaposabb ablakba, hátha megembereli magát! :)

2012. nov. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na én tavaly csináltam ugyanezt!

Nekem nem sikerült, nem virágzott. Próbálkozni lehet persze...


Így ősszel véletlen kiforgattam a földből néhány tövet. Olyat is, ami virágzott már, olyat is, ami még nem, szóval több is volt.

Cserépbe, jó virágföldbe tettem, öntözgettem, hogy ne száradjon ki a földje, de persze túl sem öntöztem. Néha a leveleire is permeteztem egy kis vizet.


A régi levelek közül lassan el-elszáradt néhány, de közben folyamatosan hozott újabb és újabb leveleket...

Napfényes helyen volt ráadásul. A hőmérséklet 15-20 fok közötti volt.

De végül mégsem virágzott!

Tavasszal már a kertben alakultak a virágok, de a benti csak a leveleket növesztette!


Elképzelhető, hogy kell neki a hideg?!

Még egyszer nem próbálkozom ezzel, de ha megtenném, úgy tenném, hogy a most cserépbe ültetettet kint hagynám a kertben, had essen rá a hó, meg ami akar...

És valamikor januárban bevinném, hogy előbb életre keljen, mint a kinti társai.

Talán kell neki a fagyhatás, én nem is tudom, de így érzem.

2012. nov. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szia, én leszoktam tördelni az alsó nagy leveleit, utána átültetem és 2-3 hét múlva már hozza a közepén a bimbóit, nekem ez vált be
2013. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!