Kezdőoldal » Otthon » Kert » Növényszobor vázat hol lehet...

Növényszobor vázat hol lehet vásárolni?

Figyelt kérdés

#növényszobor
2012. nov. 28. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz, mint amik a Debreceni virágkarneválon szoktak lenni?

Azokat úgy építik többnyire hungarocellből.

2012. dec. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem sövénynövényből akar szobrokat nyírni.


Amúgy vagy meg tudod csinálni magad, vagy ha annyi kézügyességed sincs, akkor a vázzal sem mész semmire...

2012. dec. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam, ami a novenyszobor.eu honlapon található.Tudom, rendelhetek tőlük, de már 2 email-re nem válaszoltak. 2-3 éve árultak a new gardenben, de most nem találok sehol. Csinálni nem tudok, ahhoz béna (ügyetlen) vagyok. Üres repülő sas váz kellene, amit növénnyel beültetnék, szépen kinevelném.
2012. dec. 2. 17:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Beültetnél?

a képeket végignéztem, azok közül egy sem tűnik gyökeres növénynek.

Fogták a növényvázakat és kitömték zölddel.

Felejtős, átverés ez az egész.

Gondolj arra, hogy a növény tövét locsolni kell, sehol sem volt erre alkalmas a talaj kiképzése.

Az alsó illetve az árnyékosabb helyeken nem nő sűrű zöld lombozat..

Deszka, egyenletesen zöld gyep, vagy murva aljzatra vannak téve. Valamint a magasított szobroknál nincs törzs sem.


Az meg lehetetlen, hogy be legyen építve a földlabda...



Először nézz meg egy ilyet élőben.

2012. dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A beültetést úgy gondoltam, hogy a szoborváz tövéhez ültetem a jól metszhető, jól sűrűsödő és elég nagyra növő növényt, amit folyamatosan a formának megfelelően metszenék. A növénytől függően néhány év alatt kitölti a vázat, aztán már csak kívülről kell metszeni.

Szóval, hol lehet venni vázat?

2012. dec. 3. 20:15
 6/10 anonim ***** válasza:

gondolom legyen az a növény gyors növekedésű és örökzöld is. (kár, hogy nincs ilyen)



Felejtsd már el azt a vázat kivitelezhetetlen, ha az lenne, akkor lehetne kapni így formázott alakfákat, és a képeken is valódi növények lennének.



Sokkal jobban járnál, ha váz nélkül próbálkoznál, így, mint a bonsai növényeknél szokták egy merev dróttal tudnád irányítani az egyes ágak növekedési irányát, és a nyírással rásegíthetnél a végleges formára.



Kérdezem, láttál már ilyen drótvázas formanövényt élőben?

2012. dec. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Aki ilyet akar készíteni az valószínűleg még nem nevelgetett semmilyen növényt esetleg gyepet.


[link]


[link]


De ahogy látom vannak akik a pénzes naivákra alapozzák az üzleti előrelépésüket...

2012. dec. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én azért a naivák közé soroltatva is teszek egy kísérletet.

Nem kezdő kertészkedő vagyok, csak a váz elkészítése jelent nemi gondot.

2012. dec. 5. 08:48
 9/10 A kérdező kommentje:
nemi=némi
2012. dec. 5. 08:49
 10/10 anonim ***** válasza:
kíváncsian várom a fejleményeket, és kitartást kívánok (ez nem egy-két éves projekt).
2012. dec. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!