Kezdőoldal » Otthon » Kert » Citromfű növény erősen szárad....

Citromfű növény erősen szárad. Beteg?

Figyelt kérdés

üdv.

Van egy szép nagy cserepes citromfű növényem. Úgy 1 hónapja elkezdett száradni felső része, de az alja és a külső szárak,levelek szép zöldek voltak. Locsolom minden nap. Nem tudom mennyire vízigényes, olyan 1,5 liter vizet önthetek rá naponta. Gondolom az elég. Viszont utóbbi időben a többi rész is elkezdett kókadni és száradni.

A rossz idő miatt behoztam a pincébe. Ott olyan 10 fokon lehet. A kérdésem az lenne,hogy ezeket a száraz részeket vágjam le?Az segíthet rajta? Amúgy kicsit úgy néz ki,mint amikor felmagzik egy növény és elszárad. Akitől kaptam annak kertben van,de ott egyszer sem láttam ilyet. Ezért gyanakszom arra,hogy vagy rosszul tartom vagy beteg.

köszi a válaszokat!


2012. nov. 30. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:

A citromfű nem cserepes növény. De kint a kertben is felmagzik, és télire elszárad. Tavasszal viszont majd újra kihajt.

A pincében csak nagyon ritkán locsold, mert nem olyan vízigényes. Ha sokat locsolod, akkor könnyen kirohad a töve.

2012. nov. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi az infót. akkor nem dobom ki :) itt nincs kert. úgyhogy egy nagy cserépben éldegél. nagyon jó teát lehet belőle csinálni. meg jó illata van. sajnáltam volna ha kipusztul. ahhoz képest,hogy sok helyen alig győzik ritkítani én elég nehezen tudtam szerezni.
2012. dec. 1. 08:18
 3/5 anonim válasza:
Nem. Csak nem vetted észre, hogy ősz van.
2012. dec. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pár napja már TÉL van.
2012. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
egy ideje konstans 10 fokon van. meg nem is nagyon konyítok hozzá. Ezért kérdeztem meg. 3/4 részét az életemnek 10 emeletes házban éltem le :) úgyhogy ennyire telik. azért még egyszer köszi a felvilágosítást.
2012. dec. 2. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!