Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miből tudom meg hogy savanyú...

Miből tudom meg hogy savanyú e a talaj? Megkóstoljam?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Savanyú, vagy lúgos, az PH értéket takar, és nem tudod megállapitani kóstolással, csak talajelemzéssel. Annak pedig speciális eljárása van, mekkora területről, hány helyen kell talajmintát venni, hogyan venni, és igy tovább. Idősek meg tudják mondani érintetlen területen abból itélve, hogy mi nő rajta, pl. réten, vagy bokros területen, mert megvannak a ilyen és olyan fajta talajnak a jellegzetes növényei, de ebben sajnos nem tudok segiteni. A virágföld csomagolásán viszont fel van tüntetve, hogy milyen jellegű.
2009. aug. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha Ph indikátorokról, Ph papírról még nem hallottál, akkor kóstold meg.:)


Savasság-lúgosság vizsgálatát pH-papír segítségével végezhetjük el. A száraz talajból egy evőkanálnyi mintát két és félszer annyi vízben elkeverünk, majd 4-5 cm-es pH-papír-csíkot mártunk bele. (gyógyszertárban kapsz) A papír elszíneződését a dobozon lévő skálával összehasonlítva megállapítjuk a talaj pH-értékét.

Ha a papír színe sárgáról enyhe sárgászöldre változott, a talaj pH-érték szempontjából közömbös (pH = 7), ha kifejezetten sárga lesz, akkor savanyú (pH 5,5–6,5), ha pedig zöldeskék, sőt kék, akkor lúgos kémhatású (a pH 7,5 fölött van).

2009. aug. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én még nézném ha termőföldről van szó zsíros-e?
2009. aug. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Keressél rá a gugliban, hogy talaj kémhatás, indikátornövények.
2009. aug. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!