Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy famagonc megközelítőleg...

Egy famagonc megközelítőleg mennyi idő alatt nő fel akkorára, mint egy bonsai?

Figyelt kérdés

Szeretnék bonsait nevelni, és affelől érdeklődnék, hogyha elültetnék egy magoncot, az körülbelül mennyi idő alatt (hónap, év) nő fel akkorára, mint egy bonsai?

Viszonyításképpen itt egy kép:

[link]


Aki ért hozzá, az segítsen, legyen szíves! Köszönöm előre is! :-)


2012. dec. 9. 14:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A helyes kifejezés a 'bonsai nevelés' helyett a bonsai kialakítása, bocsi.
2012. dec. 9. 14:45
 2/13 titak ***** válasza:

Magasságra fajtól függően 1-2 év alatt elérheti azt a nagyságot :( . De az igazi "bonsai" több évtizedes gondosan irányított nevelést-ápolást igényel.

[link]


Sok sikert, türelmet és kitartást.

2012. dec. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod, ment a zöld pacsi!
2012. dec. 9. 15:38
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem a töpeloncok 5-6 éves korban kezdtek valahogy kinézni.
2012. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ó! Köszi, neked is ment a kéz. Fogalmam sincs, hogy lenne annyi türelmem, hogy egy vagy több évet várjak, míg akkorára megnő... (valószínűleg nem) :-)
2012. dec. 9. 19:12
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

A képen egy borsfát látsz. Te ezt magadtól soha nem tudod ilyenre nevelni!!!

Bonsaios

2012. dec. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

El vagy tévedve kicsit. Bonsai-t gyakorlatilag bármilyen fából lehet készíteni. Ez egy művészet.

Hogy értsd. Vesznek mondjuk egy mamutfenyőt. Még kis palánta korában egyre kisebb és kisebb cserepekbe ültetik, meg 2-3 naponta metszik, kötözik, és fokozatosan egy szép bonsai lesz belőle.

Jó nem ilyen durván megy a dolog. De nincs olyan, hogy valami eredetileg bonsai. Csak az van, hogy azzá alakítják.

Egyszer volt szerencsém egy bonsai kiállításra elmenni. Az "elnök" nagyon sok hasznos dolgot elmondott akkor. Féltő gonddal nevelgetik ezeket a kis fákat. A kiállításon volt 1 db eladó növény is, fél misiért. Különleges cserépben, aszimetrikus ültetéssel. DE. Nem akárkinek eladó. Csak hozzáértő vevőt vártak. Mert a laikusok kezében egy hónap alatt simán kipusztul egy ilyen fácska.

2012. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A kérdésfeltevésből úgy tűnik, hogy a kérdező teljesen kezdő bonsai-ügyben. Gondolom erre értette 6-os, hogy magától nem tudna ilyet nevelni. 6-os válasza nem túl segítőkész, inkább elveszi a kedvét, de igaza van, szükség van szakszerű irányításra, tanulásra, ahhoz, hogy sikerüljön.

Egyébként a különleges formájú fácskákat inkább begyűjteni szokták. A magról neveltek túl szabályosak. Persze ez nem zárja ki a lehetőséget, lehet magról is bonsait nevelni. Fajtától függ, hogy mennyi idő alatt növi ki magát. Szerintem próbálkozz nyugodtan, csak keress valakit segítségnek. Sok sikert kívánok.

2012. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!


Jól látod, utolsó, hogy teljesen kezdő vagyok!! :-)

Azért kérdeztem, hogy mennyi idő alatt nő fel a magonc körülbelül akkorára, mint egy 'átlagos bonsai', mert kaptam még októberben egy magoncot. Vonzott ez a "téma", így hát gondoltam, ha majd felnő a fa, akkor kialakíthatnák belőle egy bonsait, de az túl sok idő lenne - különben is sajnos elfagyott a kis növény, amit nagyon sajnálok... :-(


Viszont! A Baumaxban találtunk bonsait, megvettük. Ez egy Sageretia theezans. Nagyon aggódok a növény sorsa felől, mert nem akarom, hogy elszáradjon/meghaljon, ugyanis a levelei már nagyon szárazak; a lakás fűtött, azonban a szakkönyvem szerint e fajtának a minimális hőigény +12°C, és az biztos meg van, sőt több is. Ha valaki tud segíteni, azt megköszönném?!

2012. dec. 22. 21:35
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudom, van két db könyvem is a bonsaiokról és olvasgatom, de gondoltam mégiscsak felteszem hozzáértőknek is a kérdést. Illetve még valami felmerült bennem: a bonsaiok évszakonként "változnak" (pl. tavasszal kinő a viráguk, ősszel lehullajtják levelüket), és ennek a megvett fának még vannak levelei, pedig télen a fáknak már nincs - vagy én tévedek? Márpedig ez a fafajta nem örökzöld.
2012. dec. 22. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!