Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha magról akarok palántát...

Ha magról akarok palántát nevelni, mikor kell a magot elültetni, hogy tavasszal ki tudjam ültetni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Az nagyban függ attól, hogy milyen növényröl van szó!
2012. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Muskátlit, például, január első felében. Salátát márciusban, törökszegfűt augusztusban a következő évre.
2012. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Paradicsomra és paprikára gondoltam!
2012. dec. 30. 22:39
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Megelőztél a kérdés feltevéssel.Ugyanezt akartam én is kérdezni.Tehát nagyon várom a válaszokat én is!Ha nem válaszolna senki,én már kigondoltam,hogy a kiültetés előtt 5-6 héttel fogom a papr.paradics.magokat tejfölös pohárba elültetni,és a radiátorra kitenni.Folpack-kal letakarva,hogy ne száradjon ki.Május közepére megerősödve ültettem volna ki végleges helyükre.Ez volt az én tervem,mert még csinálni sosem csináltam Épp ezért várom feszülten a kérdés feltevővel együtt a gyakorlati tanácsokat,hogy ti,-tapasztaltabbak-hogyan csináljátok,mire ügyeljünk,hogy ne hibázzunk.stb...Kösz előre is,egy kezdő kertész
2012. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
A csomagolás szerint márciusba (én is márc elején palántáztam)... 2 évig kínlódtam velük majd tavaly már a piacon szép nagy különböző palántákat vettem 150-300 ft/ 5 db áron...és a paprikákat is szintén így.A káposztát,zellert és társait viszont palántáztam.
2012. dec. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbáltam paradicsom palántát nevelni, de nem sikerült. Inkább a kerti földbe elültetem, ritkára szórva, amikor már kellően nagy onnan palántázom szét. Így szokott sikerülni.

Termése sem lesz később, behozza valamiért mindig.

2013. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Előző vagyok. Még annyit hogy veteményezni akkor érdemes, ha növő hold van. Sokkal hamarabb kikel, nem bújik vissza földbe. Figyeljétek meg! :)
2013. jan. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
77%
Március elején érdemes, és meg kell várni a májust a kiültetésel, nehogy elfagyjanak. Kiültetés előtt fkozatosan kell a kinti hőhöz szoktatni, két ablak közé tenni pár napra, aztán nappalra ki, éjjelre vissza az ablakok közé...
2013. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2013. jan. 7. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!