Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaktuszomat milyen időközönkén...

Kaktuszomat milyen időközönként locsoljam?

Figyelt kérdés
Ehhez hasonló kaktuszom van: [link] (sajnos a fajtáját nem tudom). Tudom, hogy elvileg a legtöbb kaktuszt teleltetni kell, de hacsak nem rakom be a hűtőbe, nem tudok neki 15 fokot biztosítani, mert fűtünk. Ami azt jelenti, hogy nem tudom "nem locsolni". Így is csak pár hetente adok neki egy kis vizet, de látom, hogy a levelei végéből letört néhány helyen egy-egy apró darab, és barnára színeződött, valamint az új hajtás is, tehát feltételezem, kiszáradt. Ezek után elbizonytalanodtam a locsolását illetően. Tudnátok segíteni?

2013. jan. 1. 02:54
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Az Arizóniai-sivatagban 40 fok van, 3-4 havonta esik az eső.

A kaktuszok tulajdonképpen ahhoz a hőmérséklethez, és ahhoz a vízmennyiséghez vannak szokva!


Ahogy pl. a szanzavéra is ha ugyanúgy locsolod, mint más, mérsékelt égövi cserepes növényt, tökéletesen képes pár hét alatt kirohadni a cserépből, hát szerintem a kaktuszod is tökéletesen érezné magát a lakásodba, 3 - 4 hetente egy-egy félpohárnyi vizecskével jól elboldogulna.

Próbáld csak ki!

2013. jan. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

én az enyémeket 1-1,5 havonta locsolom, de volt már olyan is hogy egész télen nem adtam nekik nagyobb vízmennyiséget, vsak így futtában

de jól bírták, úgyhogy szerintem elég neki havonta adnod egy keveset és egy kis kaktusztápszert is, mert attól gyorsabban nő, és jobban tűri a szárazságot

2013. jan. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezek szerint a száraz részek és törések normálisak?
2013. jan. 2. 13:58
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

A képen nem kaktusz van, hanem egy Haworthia nevű pozsgás.

Tartása (rokon faj szerepel a leírásban):

[link]


Melegben is elég havonta öntözni, mert a meleg, viszonylag sötét helyen megnyúlt, világos részeket fog hozni, amit száraz tartással lehet mérsékelni, vagy legalább legyen közvetlenül ablakban.

A képen nem látszódik elszíneződés, így leírás alapján mástól lehet.

2013. jan. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy nem kaktusz, erre céloztam az "ehhez hasonlóval", csak sajnos pont a lényeget hagytam ki.
2013. jan. 3. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!